شمانیوز

در دیدار معاون اول رییس جمهور با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مطرح شد؛

معاون اول رییس جمهور با رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم دیدار کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این دیدار که ظهر امروز سه شنبه 27 خرداد ماه صورت گرفت، اسحاق جهانگیری، ضمن تقدیر از فعالیت های سازمان منطقه آزاد قشم که به توسعه جزیره منجر شده است، حمایت قاطع دولت را از عملکرد رو به جلوی این سازمان اعلام کرد.

 

وی از پروژه‌های اجرایی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم در راستای افزایش رفاه و آسان سازی زندگی ساکنان، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوزه های نفت، گاز و انرژی، گردشگری، شیلات و صنایع تولیدی که به اشتغالزایی و ایجاد اقتصاد پایدار دراین منطقه منجر شده است، استقبال کرد و گسترش روابط بین الملل، کمک به رونق تولید کالاهای صادرات محور و ارزآوری در جزیره را ناشی از تلاش های سازنده این سازمان دانست.

 

جهانگیری همچنین با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کنونی کشور بیان داشت، انتظار می رود که در شرایط کنونی اقتصاد در کشور مناطق آزاد نقش بیشتری در توسعه اقتصادی کشور در تمامی عرصه ها ایفا کنند.

 

حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این دیدار، گزارشی از فعالیت های این منطقه آزاد در سال های اخیر به معاون اول رییس جمهور ارایه داد.

 

نرخ بالای اشتغالزایی در جزیره(جزیره قشم با 5.2رکورددار کمترین درصد نرخ بیکاری در کشور است)، پروژه های دردست اجرای این منطقه تا سال 1400 در حوزه های نفت، گاز و انرژی، گردشگری و عمرانی و برنامه ریزی و سیاست گذاری این سازمان جهت توسعه جزیره برمبنای توانمندی های ذاتی منطقه که جهش تولید و جذب سرمایه های داخلی و خارجی را رقم زده، بخشی از دستاوردهای سازمان منطقه آزاد قشم بود که در این دیدار به استحضار معاون اول رییس جمهور رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه