شمانیوز

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، با تاکید بر توجه ویژه این شرکت به منظور توسعه روز افزون شبکه زیرساختی مخابرات، اظهار داشت: مبلغ حق اشتراک تصویب شده در مجمع فوق العاده مخابرات، کاملا منطبق با مواد اساسنامه شرکت مخابرات ایران و کمیسیون تنظیم مقررات و در جهت هزینه کرد پروژه های توسعه شبکه مخابرات کشور مصروف می شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس بیدخام با اعلام این مطلب تشریح کرد: تعرفه خدمات مخابراتی در تمام بخش ها ،اعم از صوت و دیتا از سال 84 تاکنون، به مدت 15 سال افزایش نیافته ، در حالی که در این مدت علاوه بر تورم روزافزون سالانه،  میزان تعرفه تمام حامل های انرژی چندین برابر افزایش یافته است.

 

وی افزود: هزینه خالص نگهداری هر خط به جز هزینه های جانبی، حدودا ماهانه 7 هزار و 500 تومان است که مبلغ حق اشتراک به صورت میانگین ، بخش کوچکی از این هزینه  در حدود 3 هزار و 600 تومان را پوشش می دهد. این در حالی ست که از ابتدای سال 98، آبونمان، راندآپ و حداقل کارکرد قبوض صادره مشتریان، با تصمیم مراجع ذیربط به صورت کامل حذف شده است.

 

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، خاطرنشان کرد: لزوم توسعه شبکه و جایگزینی تجهیزات جدید به جهت ضرورت تغییر تکنولوژی، افزایش قابل توجه هزینه های ناشی از اقلام رفاهی کارکنان و بازنشستگان ، از جمله مهم ترین اولویت های شرکت مخابرات ایران است.

 

وی یادآور شد:  دریافت حداقل مبلغ ممکن برای حق اشتراک تلفن ثابت در روستاهای سراسر کشور به میزان ماهانه 100 تومان و عدم تغییر آن ، نسبت به حق اشتراک مصوب پیشین، موید حرکت شرکت در جهت توسعه زیرساخت ها همراه با توجه به وضعیت اقتصادی کلی در کشور است.

 

مهندس بیدخام افزود: حق اشتراک تلفن ثابت در شهرها ماهانه ،2000 تومان، در مراکز شهرستان ها، ماهانه 2500 تومان؛ در مراکز استان ها به استثناء کلان شهرها ، ماهانه 4000 تومان ؛ در کلان شهرها ماهانه 5000 تومان و در شهر تهران، ماهانه 8000 تومان، تعیین و مصوب شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied