شمانیوز

آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و معسر، یکی از اقدامات خداپسندانه بانک ملی ایران است که در قالب مسئولیت های اجتماعی انجام می شود و این بانک طی یک دهه اخیر بیش از 75 میلیارد ریال به این امر خیر اهدا کرده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، یک خیر فراگیر است که نه تنها شخص زندانی، بلکه خانواده او را هم نجات می دهد و از این رو طی سال های گذشته صدها نفر از افرادی که ناخواسته پشت میله های زندان قرار گرفته اند، با حمایت های بانک ملی ایران، از کمک های نقدی تا جشن های گلریزان به کانون گرم خانواده خود بازگشته اند.

 

این بانک در سال 89 بالغ بر 10 میلیارد ریال و در سال 91 بالغ بر 19میلیارد و 330 میلیون ریال از محل منابع قرض الحسنه برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ناشی از دیه مشارکت داشته است.

 

بر همین اساس مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران و مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند، با اهدای لوح، از عملکرد و فعالیت‌های بانک ملی ایران درخصوص کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تقدیر کردند.

 

بانک ملی ایران طی سال‌های اخیر همواره برای آزادسازی زندانیان دیه ناشی از جرایم غیر عمد حمایت مالی ویژه‌ای داشته است به طوری که در فروردین ماه سال 94 با پرداخت 18 میلیارد ریال زمینه‌ساز آزادی 44 نفر از زنان زندانی شد.

 

کمک های بانک برای آزادسازی زندانیان در سال های بعد نیز ادامه داشته و در سال 95 رقمی بالغ بر 20 میلیارد ریال از منابع قرض الحسنه این بانک و در سال 96 بالغ بر 4 میلیارد ریال از محل سهم 5 درصد از 2 درصد بودجه قرعه کشی سی و هفتمین مرحله حساب های قرض الحسنه پس انداز اهدا شده است.

 

همچنین مساعدت و مشارکت مالی بانک به ستاد دیه کشور در طرح آزادسازی زندانیان محکوم به جرائم غیر عمد و غیر کلاهبرداری در سال 97 بالغ بر دو میلیارد ریال بوده است.

 

از سویی سی و دومین جشن گلریزان ستاد دیه با هدف دستگیری از زندانیان جرایم غیرعمد و با مشارکت بانک ملی ایران در اردیبهشت ماه سال 98 برگزار شد که در این مراسم رئیس صندوق پس‌انداز ملی ایران به نمایندگی از مدیر عامل این بانک، یک فقره چک دو میلیارد ریالی به این امر خیر اهدا کرد.

 

بانک ملی ایران از سال‌ها پیش توجه به طرح‌های عام‌المنفعه اجتماعی و فرهنگی را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار داده و طی سال های گذشته صدها زندانی جرایم غیرعمد با حمایت این بانک به آغوش گرم خانواده بازگشته اند.

 

بر این اساس این بانک از سال 1389 تاکنون زمینه آزادسازی بیش از 600 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied