شمانیوز

برای نخستین بار در بورس اوراق بهادار تهران:

مدیر ابزارهای نوین مالی بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: برای نخستین بار در بورس اوراق بهادار تهران با استقبال سرمایه‌گذاران، یک صندوق قابل معامله در سهام با ارزش 400 میلیارد تومان، طی دو روز کاری تمامی واحدهای سرمایه‌گذاری خود را به فروش رساند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران،  نگار نظری مدیر ابزارهای نوین مالی گفت: برای نخستین بار در بورس اوراق بهادار تهران با استقبال سرمایه‌گذاران، یک صندوق قابل معامله در سهام با ارزش 400 میلیارد تومان، طی دو روز کاری تمامی واحدهای سرمایه‌گذاری خود را به فروش رساند. صندوق ارزش آفرین بیدار در مرحله اول با اندازه 100 میلیارد تومان به بازار معرفی شد که با توجه به تکمیل حداکثر واحدها در روز اول پذیره‌نویسی، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار اندازه صندوق به 400 میلیارد تومان افزایش یافته و تمامی واحدهای جدید نیز در روز دوم پذیره‌نویسی به فروش رسید.

 

نظری با اشاره به وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران اظهار داشت: در حال حاضر معاملات 18 صندوق سرمایه‌گذاری در انواع سهامی، مختلط، با درآمد ثابت و زمین و ساختمان در بورس اوراق بهادار تهران انجام شده و صندوق ارزش به عنوان نوزدهمین صندوق به این بازار افزوده خواهد شد. با پیشبرد برنامه توسعه بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF در بورس اوراق بهادار تهران، طی سال 1398 و 1399 تعداد 8 صندوق به این بازار افزوده شده و حجم و ارزش معاملات نیز در فصل بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 300% و 370% افزایش یافته است. وی افزود: بازدهی مناسب صندوق‌های سرمایه‌گذاری ناشی از تخصص آنها در فعالیت در بازار سرمایه، از جمله دلایل استقبال سرمایه‌گذاران از صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. مدیریت ابزارهای نوین به اشخاصی که تخصص لازم برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارا نیستند توصیه می‌نماید که با کسب آگاهی نسبت به سازوکار صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وجوه خود را در اختیار این صندوق‌ها قرار داده و از این طریق از بازدهی بازار سرمایه بهرمند شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه