شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

جای بیان دلایل اتفاقات آبان ماه مجلس نیست

«عبدالرضا رحمانی فضلی» روز سه شنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت:هیچ کس راضی نیست قطره خونی از دماغ هموطنی ریخته شود. افزایش قیمت بنزین مصوبه سران قوا بوده و در شورای عالی امنیت ملی و دولت مطرح شده بود. بنده از همین جا از تمام نیرو‌های امنیتی و انتظامی که در صحنه بودند تشکر می‌کنم. دلیل آن اتفاقات نیز به دلایل خاصی باز می‌گردد که اینجا جای گفتن آن نیست.

z1og_fefdjnd3y7qv

دلیل تفاوت جنازه مرموز و عکسهای قاضی منصوری چیست؟ + تصاویر

 قاضی منصوری بعد از مرگ مرموزش در رومانی هنوز اما و اگر های زیادی را در فضای مجازی و حتی صاحبنظران به وجود آورده است.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

بحران مسکن؛ رواج هم‌خانگی دو خانوار در یک واحد

خبرگزاری ایلنا می‌گوید به دلیل مشکلات مالی، درخواست اجاره مسکن به صورت هم‌خانگی بالا رفته است. ایلنا می‌نویسد به خاطر جهش کرایه‌ها و ناتوانی مردم از پرداخت اجاره، مدتی است زندگی دو خانواده در یک واحد مشاهده می‌شود. حسام عقبایی، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک، اما چنین چیزی را تایید نکرده و گفته که این موضوعات در معاملات فراگیر نیست: «در حال حاضر وقتی محل سکونت جدا از خانواده همسر یکی از شروط ازدواج است، پذیرش این که دو خانواده غریبه در یک منزل زندگی کنند سخت است.» عقبایی می‌گوید هرچند مستاجران در فشار و تنگنا هستند، اما این خبر‌ها بزرگنمایی است و مشاوران املاک نیز برای تنظیم قرارداد در این زمینه‌ها اقدام نمی‌کنند. با این همه او تصدیق کرده که از نظر قانونی، اجاره یک واحد به دو خانواده اشکالی ندارد.

z1og_fefdjnd3y7qv

عکسهای لورفته از قاضی منصوری در خارج از کشور + تصاویر

تصاویر جدید از زمان حضور قاضی منصوری در خارج از کشور منتشر شد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

پلیس امنیت تهران: لایواینستاگرام زیر ذره‌بین ماست

رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ می‌گوید بررسی و رصد فضای مجازی از سال گذشته به صورت ویژه و تخصصی در دستور کار این نهاد قرار دارد. علی ذوالقدری افزوده که پلیس امنیت در هماهنگی با دستگاه قضایی برخی را احضار کرده و با بعضی برخورد قانونی کرده است. خبرگزاری ایسنا به نقل از ذوالقدری می‌نویسد: «در زمینه رفتار مبتذل و ناشایست یا سخنان مستهجن در لایو‌های اینستاگرامی، قطعا برخورد خواهیم کرد. ما با دستگاه قضایی هماهنگ هستیم و اشرافیت خوبی در این فضا داریم.» رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ توضیح داده که اقدامات آن‌ها تخصصی است و ربطی به پلیس فتا ندارد که به صورت عمومی کارش را انجام می‌دهد.

z1og_fefdjnd3y7qv

مجید صالحی ممنوع التصویر شد

مجید صالحی بازیگر مطرح کشورمان در تلویزیون ممنوع التصویر شد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

درآمد خانوار ۶ میلیون جلوتر از هزینه‌اش است

بررسی‌ها نشان می‌دهد که متوسط هزینه کل خالص سالانه یک خانوار شهری ۴۷ میلیون و ۴۳۷ هزارتومان بوده است که نسبت به رقم مشابه در سال قبل (۱۳۹۷) ٢٠.٦ درصد افزایش نشان می‌دهد. از هزینه کل سالانه خانوار شهری۱۱ میلیون و ۷۵۲ هزار تومان با سهم ٢٤.٨ درصد مربوط به هزینه‌های خوراکی و دخانی و ۳۵ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان با سهم ٧٥.٢ درصد مربوط به هزینه‌های غیرخوراکی بوده است. اما متوسط درآمد اظهار شده سالانه یک خانوار شهری ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به سال قبل، ٢٤.٤ درصد افزایش داشته است. / خبرآنلاین

z1og_fefdjnd3y7qv

پول فروش سهام عدالت واریز شد

پس از گذشت سه هفته از آغاز به کار سامانه سعدی و ثبت درخواست مردم برای فروش سهام عدالت، سهامداران از دریافت نخستین بخش از پول فروش سهام خود خبر می‌دهند.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

جنتی به پرونده اعتبارنامه تاجگردون ورود نمی‌کند

عضو کمیسیون تحقیق اعتبارنامه منتخبان مجلس، درباره نشست مشترک نمایندگان پارلمان و شورای نگهبان، گفت:آیت‌الله جنتی عنوان کرد که شورای نگهبان به موضوع اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون ورود نمی‌کند، اما مجلس شورای اسلامی هر تصمیمی در این خصوص اخذ کند ما از آن حمایت می‌کنیم. آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان هم در ادامه جلسه تاکید کرد که ما برخی اسناد را در زمان تائید صلاحیت ایشان بررسی نکردیم و برخی مستندات مربوط به بعد از زمان بررسی صلاحیت منتخب مردم گچساران بوده است. /فارس

z1og_fefdjnd3y7qv

یارانه نقدی چه کسانی از تیرماه حذف خواهد شد؟ + جزئیات

با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه دولت بسته‌های حمایتی مختلفی برای کسانی که کسب‌وکار و درآمدشان با مشکل مواجه شده بود درنظر گرفت که پرونده پرداخت آن در خردادماه بسته شد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

عزم و تصمیم عارف برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ جدی است

علی صوفی، وزیر دولت اصلاحات و از اعضای شورایعالی سیاستگذاری به خبرآنلاین گفت:اصلاح طلبان همانند اصولگرایان مجال حضور و شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ را نخواهند یافت. نظارت شورایعالی سیاستگذاری بر نمایندگانش در مجلس به شکل توصیه اخلاقی یا میثاق نامه بود. عارف تصمیم جدی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ دارند و شواهد نشان می‌دهد که برای این کار عزم جدی نیز دارند. آقای خاتمی تا کنون در جریان اصلاحات داعیه رهبری نداشته‌اند و جایگاهشان فراتر از یک جایگاه تشکیلاتی است. در انتخابات ۱۴۰۰ باید با کاندیدای اصلاح طلب وارد میدان شویم، مردم کاندیدای غیر اصلاح طلب را از ما نمی‌پذیرند. خاتمی گزینه حداکثری اصلاح طلبان است، اما شاید بخاطر شرایط سنی ردصلاحیت شود. جریان اصلاحات برنامه جدی برای ریاست جمهوری دارد و البته شورای شهر تهران را نیز نمی‌خواهد از دست بدهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه