شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

پشت پرده شایعات کذب افراطیون درباره ناطق نوری در پرونده اکبر طبری

رئیس دفتر ناطق نوری درباره اظهارات کذب حمید رسایی درباره ناطق نوری به خبرآنلاین گفت: ارتباط طبری با ناطق نوری و حوزه علمیه امام حسن مجتبی (ع) مطلقا و تماما خلاف واقع و کذب محض است! آنچه موجب حیرت است، دست باز این طیف، برای زدن افترا، دروغگویی و تشویش اذهان عمومی در پیشگاه مراجع ذیصلاح و همزمان سکوت آن‌ها است. چه بسا طرح چنین شایعات کذب، با نیت ایجاد انحراف در مسیر دادرسی و اخلال در روند رسیدگی به پرونده طبری است. طبری هیچ زمان فرماندار نور نبوده و مطلقا آشنایی شخصی، ارتباط کاری و سازمانی با حوزه علمیه و ناطق نوری نداشته است. در زمان مسئولیت ریاست فقید قوه قضاییه، آقای ناطق نوری، صریحا ایشان را از مخاطرات احتمالی حضور افرادی در قوه قضاییه از جمله همین آقای طبری مطلع نمودند که بحمدالله شاهدین این موضوع در قید حیات هستند. آقای ناطق اینبار قصدی برای اغماض و سکوت در برابر نشر این اکاذیب ندارند و مراحل اولیه طرح شکایت صورت پذیرفته است.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

علت تاخیر در واریز پول فروش سهام عدالت چیست؟

برخی دارندگان سهام عدالت از دو طریق بانک یا کارگزاری‌ها نسبت به فروش بخشی از سهام خود اقدام کرده‌اند اما واریز پول این سهام با تاخیر انجام می‌شود، علت اصلی این تاخیر چیست؟

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

طبری برای چه کار‌هایی رشوه گرفت؟

اکبر طبری یا همان هزاردستان طی مدت ۲۰ سال در قوه قضاییه برای انجام فساد‌های خود رشوه‌های بسیاری را از متهمان مختلف دریافت کرد. این معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه میلیارد‌ها تومان رشوه در کنار هزاران متر زمین از همدستان خود دریافت کرد و فقط از حسن نجفی متهم ردیف دوم پرونده مبلغ هشت میلیارد تومان پول گرفته است پولی در قالب رشوه که طبری می‌گوید دوستانه به او اعطا شده و اگر می‌خواست ۸۰۰ میلیارد هم به او می‌دادند. مطابق با کیفرخواست طبری سر دسته یک شبکه چند نفری ارتشاء را برعهده داشته و چندین میلیارد تومان پول و هزاران قطعه زمین را گرفته است. مصطفی نیازآذری که سال ۹۰ به عنوان متهم فساد اقتصادی دستگیر شده بود برای رهایی خود از بند قانون پنج قطعه زمین و یک ویلا در بابلسر به عنوان رشوه به طبری داد. دریافت پنج قطعه زمین در بابلسر، زمین ۳ هزار متری در کریمخان، زمین هزار و ۶۵۷ متری در لواسان و یک دستگاه آپارتمان ۱۰۸ متری در مجتمع سانا از جمله دیگر رشوه‌های طبری بوده است. طبری همچنین از رسول دانیال زاده متهم ردیف چهارم پرونده یک دستگاه آپارتمان لاکچری در یکی از برج‌های تهران دریافت کرده بود و مشخص نیست که رشوه‌های او برای چه بوده است. /باشگاه خبرنگاران

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

میزان ارزش سهام عدالت امروز چقدر است ؟ + جزئیات

ارزش سهام عدالت به ۱۳ میلیون تومان رسید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

هاشمی: احمدی‌نژاد هم حق کاندیداتوری دارد

محمد هاشمی، برادر آیت الله هاشمی و عضو پیشین حزب کارگزاران به خبرآنلاین گفت: اصولگرایان هر کاندیدایی را اراده کنند از سد شورای نگهبان عبور می‌دهند و این شورا سخت گیری نسبت به آن‌ها ندارد. حساسیت و سخت گیری شورای نگهبان بر روی چهره‌های جریان «اعتدال» یا «اصلاح طلب» بسیار بیشتر بوده است. انتخابات ریاست جمهوری آینده رقابتی باشد مردم نیز برای حضور در پای صندوق‌های رأی تمایل بیشتری از خود نشان می‌دهند. عیار کاندیدا‌ها باید هم وزن جایگاهی همچون ریاست دولت باشد. اینطور نباشد که یک سری چهره ناشناخته در کنار افرادی که توانایی میدیریت کشور را دارند به رقابت بپردازند. احمدی نژاد و هرکسی که براساس قانون تایید شود حق کاندیداتوری در انتخابات را دارد. متاسفانه عملکرد شورای نگهبان در نظارت استصوابی خوب نبوده و حتی آیت الله هاشمی را به بهانه‌هایی ردصلاحیت کرد. ️کرونا و شرایط اقتصادی فعلی به شدت بر انتخابات ۱۴۰۰ تاثیر خواهد گذاشت.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

خبرخوش برای مستاجران | اعلام زمان تصویب طرح کمک به مستاجران

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره طرح دولت برای کمک به مستاجران گفت: روز شنبه در ستاد ملی مبارزه با کرونا کمک ودیعه اجاره به اقشار کم درآمد تصویب می‌شود؛ رقم آن فعلا مشخص نیست، اما قطعاً بلاعوض نخواهد بود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

مستاجران در حال رفتن از تهران هستند

حسام عقبایی نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: مستاجری که می‌خواهد خانه اجاره کند، با توجه به این‌که تورم ۳۰ درصد است، حقوق او ۸ درصد از تورم عقب است. حالا اجاره‌بهای این فرد تا سقفی باید افزایش یابد که قدرت پرداخت داشته باشد. از سال ۹۷ به بعد بخش زیادی از مستاجرانی که در شمال تهران مستاجر بودند، به میانه تهران آمدند و آن‌هایی که در میانه تهران بودند، به جنوب تهران رفتند و گروهی که در جنوب تهران بودند، به حاشیه تهران نقل مکان کردند؛ آن هم به دلیل این‌که نمی‌توانستند اجاره‌بهای خود را پرداخت کنند. جمعیتی در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از مستاجران مشمول این جابه‌جایی‌های قهری شدند. /خبرآنلاین

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

مجازات حبس برای رانندگان بدون گواهینامه+ جزئیات

بر اساس قانون رانندگی بدون گواهینامه جرم به حساب می‌آید و مرتکب این امر به مجازات حبس محکوم می‌شود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

فرماندار حمیدیه: شایعه پیدا شدن بمب در روستای دهکده کذب است

فرماندار شهرستان حمیدیه با رد خبر پیدا شدن بمب در روستای دهکده حمیدیه، گفت: این دستگاه رادیو سوند هواشناسی یک‌بار مصرف است که به منظوراندازه‌گیری دما، رطوبت، فشار و سمت و سرعت باد در جو به کار می‌رود.

پیش از ظهر امروز فیلمی درشبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه یک بمب میان زمین‌های کشاورزی روستای دهکده از توابع شهرستان حمیدیه رها شده است. اما شاهین هاشمی فرماندار شهرستان حمیدیه در این رابطه در گفتگو با خبرنگار فارس در حمیدیه، با رد این ادعا، اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که از مدیر کل هواشناسی دریافت کردیم این دستگاه رادیو سوند هواشناسی یکبار مصرف است که به منظوراندازه‌گیری دما، رطوبت، فشار و سمت و سرعت باد در جو به کار می‌رود. /فارس

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

مراحل تغییر کارگزاری از آگاه به مفید + آموزش

برای تغییر ناظر سهم خود کافیست از منوی درخواست ها روی گزینه تغییر کارگزار ناظر کلیک کنید و پس از وارد کردن نام سهم مورد نظر خود برای تغییر ناظر. روی تصویر فرم کلیک کنید و گواهی انتقال سهام خود را به درخواست خود پیوست کنید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

مرزبانی آمریکا سه تبعه ایرانی را بازداشت کرد

اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده در بخش «دیل ریو» واقع در «تگزاس» از دستگیری سه ایرانی با ادعای عبور غیر قانونی از مرز‌های این کشور خبر داد. رسانه‌های آمریکایی از دستگیری سه تبعه ایرانی در منطقه «دل ریو» در ایالت تگزاس از سوی مرزبانی این کشور خبر دادند. به گزارش وبگاه «اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده» مرزبانی آمریکا در ۲۱ ژوئن (یکشنبه یکم تیر) یک خانواده سه نفره ایرانی را دستگیر کرد. «دویل امیدون» جانشین بخش گمرگ و حفاظت مرزی دل ریو در جنوب ایالات متحده گفت که حفظ امنیت منطقه، اطراف و همچنین ایالات متحده اولویت اصلی نیرو‌های این بخش است. بنابر ادعای اداره گمرگ و حفاظت مرزی آمریکا، این سه ایرانی که یک زن و شوهر و یک فرزند بودند به دلیل عبور غیرقانونی از مرز و بر اساس قوانین اداره گمرک و حفاظت ایالات متحده دستگیر شده اند. اداره گمرک و حافظت مرزی آمریکا اعلام کرده که در سال ۲۰۱۹ شهروندان ۵۹ کشور مختلف از سوی نیرو‌های این اداره دستگیر شدند. در سال ۲۰۲۰ نیز این اداره در بخش دل ریو شهروندانی از ۶۳ کشور دنیا را دستگیر کرده است.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه