شمانیوز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از برگزاری ویژه برنامه های متنوع دهه کرامت متناسب با شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا توسط این اداره کل و مدیریت فرهنگی، هنری و آموزشی معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم؛ علیرضا کمساری آغاز برنامه های هفته کرامت را با پخش مولودی  ویژه ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) از برخی مساجد قشم را از جمله این برنامه ها خواند و گفت: این برنامه در اولین روز این دهه که با شعار « خدمت کریمانه، همدلی به رسم اهل بیت(ع) »  در جزیره قشم برگزار می شود در شب و روز میلاد آن حضرت پخش شده است.

وی پخش صلوات خاصه امام رضا(ع) از ماذنه های مساجد قشم را از دیگر برنامه های این دهه اعلام کرد و سپس افزود: اولین جشنواره مجازی عکس از نگاه دختران جزیره ویژه بانوان با اهدای جوایز نفیس با همکاری شهرداری قشم و برگزاری  مسابقات فرهنگی و هنری متناسب با این دهه در فضای مجازی را ازدیگر برنانه های این دهه مبارک اعلام نمود .

به گفته وی تولید محتوا و ارسال پیام های اختصاصی دهه کرامت و تولیدات رسانه ای بنیاد بین المللی امام رضا( ع )هم در این مدت از سایر برنامه های این دهه در قشم محسوب می شود.

کمساری تصریح کرد: در طول این دهه از 14 نفر از دختران فعال در عرصه فرهنگی جزیره تجلیل و به 14 نفر از شرکت کنندگان در مسابقه مهربان ترین نامه نیز به قید قرعه جوایزی اهداء می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم شرکت در جشنواره مردمی کرامت و قرعه کشی صدها بسته متبرک فاطمی و همچنین توزیع افزون بر 80 بسته نذری بین نیازمندان را هم از جمله برنامه هایی اعلام کرد که در طول 10 روز دهه کرامت برای بزرگداشت این دهه در جزیره قشم برگزار می شود.

برنامه های بزرگداشت دهه کرامت همه ساله از روز اول ذی القعده مصادف با ولادت حضرت معصومه(س) که امسال برابر سوم تیرماه بود تا روز میلاد امام رضا(ع) برابر با 13 تیرماه همزمان با سراسر کشور در قشم برگزار می شود. 

عناوین روزهای دهه کرامت سال 99 عبارتند از: سوم تیر ماه؛ تکریم دختران نشانه خانواده فاطمی، چهارم تیر ماه؛ در شادی اهل بیت شاد باشید، پنجم تیر ماه؛ مدافعان سلامت رهروان ایثار و شهادت، ششم تیر ماه؛ خانواده مهدی محور جامعه مهدوی، هفتم تیر ماه؛ امامزادگاه الگوی تمدن دینی و ولایت پذیری، هشتم تیر ماه؛ به نام حضرت شاه چراغ (ع) اسوه عدالت و امین ولایت، نهم تیر ماه؛ تشکل های مردمی جهادگران خدمت و سلامت، دهم تیر ماه؛ رفاه و امید در سایه جهش تولید، یازدهم تیر ماه؛ شهدا و علما الگوی تحقق گام دوم انقلاب، دوازدهم تیر ماه؛ خادم الرضا شهید سلیمانی الگوی خادمان اهل بیت (ع) و سیزدهم تیر ماه؛ امام رضا (ع) امام رافت و مهربانی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه