شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

نصب کولر گازی یکی از مهم ترین موضوعات در بازار کار کولر گازی می باشد. همانطور که می دانید امروزه به دلیل مزایای بسیار کولر گازی در مقایسه با دیگر سیستم های سرمایشی تقاضا برای خرید کولر گازی افزایش یافته است. با توجه به این افزایش تقاضا بدون شک نیاز به متخصص حرفه ای برای نصب صحیح کولر گازی افزایش یافته و در چنین شرایطی افرادی که مهارت لازم در نصب کولر گازی را دارند می توانند از این بازار استفاده کرده و درآمدزایی داشته باشند

 

نصب کولر گازی یکی از مهم ترین موضوعات در بازار کار کولر گازی می باشد. همانطور که می دانید امروزه به دلیل مزایای بسیار کولر گازی در مقایسه با دیگر سیستم های سرمایشی تقاضا برای خرید کولر گازی افزایش یافته است. با توجه به این افزایش تقاضا بدون شک نیاز به متخصص حرفه ای برای نصب صحیح کولر گازی افزایش یافته و در چنین شرایطی افرادی که مهارت لازم در نصب کولر گازی را دارند می توانند از این بازار استفاده کرده و درآمدزایی داشته باشند.

 

اما سوالی که در این زمینه مطرح می شود این است که نصب کولر گازی را چگونه انجام دهیم؟ در این مقاله همراه ما باشید تا به این سوال پاسخ داده و شما را با چگونگی نصب کولر گازی آشنا کنیم.

 

ل

 

وسایل مورد نیاز نصب کولر گازی کدام است؟

 

شناخت ابزار مورد نیاز برای نصب کولر گازی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که نصاب کولر گازی می بایست با آن آشنا باشد. زیرا نصب کولر گازی با ابزارهای نامناسب منجر به آسیب دیدن کولر گازی می شود. و این امر باعث می شود کولر گازی کارایی و عملکرد خوبی نداشته و عمر مفید آن کاهش یابد. بنابراین شناخت ابزار مناسب جهت نصب کولر گازی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که پیش از نصب کولر باید با آن آشنا بود.

به طور کلی مهم ترین وسایل لازم برای نصب کولر گازی عبارتند از:

آچار فرانسه، جعبه بکس، سیم چین، سوهان، خط کش، چاقو، لوله بر مسی، دستگاه فنر خم کن لوله ی مسی، ترمومتر، مانومتر، گیج فشار، دستگاه پرچ کن لوله مسی، مولتی متر، پمپ وکیوم

 

عع

 

آموزش نصب کولر گازی

همانطور که می دانید کولر های گازی از  دو یونیت داخلی و خارجی تشکیل شده اند. نصب هر یک از این یونیت ها متفاوت و مجزا بوده و نیازمند انجام مراحلی می باشد.

 

یونیت داخلی کولر گازی در محیط داخل نصب می شود. برای نصب این نوع از یونیت ابتدا می بایست محل قرار گرفتن آن را مشخص کنید. دقت داشته باشید که محلی را برای نصب این یونیت انتخاب نمایید که به خوبی بیشتر هوای ساختمان را تهویه و خنک نماید.

 

دقت داشته باشید که یونیت داخلی در معرض نور مستقیم خورشید نباشد. همچنین بررسی کنید دیواری که قصد نصب کولر بر روی آن را دارید از استحکام کافی برای نگهداری کولر برخوردار باشد.

پس از تعیین محل نصب یونیت داخلی کولر سوراخ کاری های لازم برای عبور سیم ها و لوله های مسی را انجام دهید.

 

برای نصب یونیت خارجی نیز ابتدا بهترین مکان برای قرار گرفتن آن را تعیین کنید. دقت داشته باشید یونیت خارجی نیز در معرض نور آفتاب نباشد و از گرد و غبار و آلودگی نیز دور باشد. توصیه می کنیم یونیت خارجی کولر گازی حدود 30 سانتی متر فضای آزاد در اطراف خود داشته باشد.

 

همانطور که اشاره شد نصب صحیح کولر گازی نیازمند مهارت و تخصص کافی در این زمینه می باشد و نصب اشتباه آن منجر به عدم کارایی کولر و بروز مشکلاتی از قبیل تخلیه سریع گاز کولر خواهد شد.

 

بنابراین توصیه می کنیم پیش از آن که مهارت های لازم برای نصب کولر گازی را از طریق گذراندن دوره آموزش نصب کولر گازی به دست نیاورده اید، اقدام به نصب آن نکنید.

 

غغ

 

آموزش نصب کولر گازی را چگونه و از کجا شروع کنیم؟

 

آموزش نصب کولر گازی تخصصی است که می توان آن را به روش های مختلفی فرا گرفت. در حالت کلی می توان این فن را با استفاده از روش های سنتی و یا تجربی و همچنین روش های نوین یا علمی و تجربی فراگرفت.

 

آموزش نصب کولر گازی با روش های  سنتی و  تجربی زمان بر خواهد بود و معمولا افرادی که با این شیوه صاحب تخصص می شوند همواره چندین گام از بازار روز عقب هستند، و نمی توانند به صورت اصولی کار نصب کولرهای گازی مختلف، و خصوصا مدل های جدید را انجام دهند، زیرا آنها به صورت تجربی این فن را فراگرفته اند و در مورد بسیاری از مسائل تخصصی این حوزه ناآگاه هستند.

 

آموزش نصب کولرگازی با روش تجربی دارای معایبی دیگری نیز می باشد، برای مثال امروزه برای ورود به بازار کار آزاد نیز باید صاحب مدرک مهارت بود و سپس بر اساس آن می توان مجوز فعالیت را از صنوف مربوطه دریافت کرد. همچنین مراکز تعمیراتی حرفه ای و نمایندگی های برندهای مختلف برای استخدام پرسنل خود افرادی را به خدمت می گیرند که در کنار تجربه کافی دارای مدرک کاری باشند .

 

به همین دلیل افرادی که به صورت تجربی این حرفه را فراگرفته اند به دلیل نداشتن مدرک مهارت برای ورود به بازار کار با مشکل مواجه خواهند شد.

آموزش نصب کولرگازی را می توان با شرکت نمودن در دوره های آموزشی، به صورت اصولی و با استانداردهای روز دنیا فرا گرفت. طی نمودن دوره آموزش نصب کولرگازی در مراکز آموزشی دارای مزایای زیادی است که در ادامه به ذکر چند مورد از آنها می پردازیم.

 

مزایای فرا گرفتن آموزش نصب کولر گازی به صورت علمی و تجربی

 

نصب کولر گازی را می توان به صورت علمی و تجربی و یا همان شرکت در دوره های آموزشی مربوطه فراگرفت. افرادی که قصد دارند نصب کولر گازی را فرا بگیرند می توانند با شرکت در دوره های آموزشی این مهارت را در زمان کوتاهی و با استانداردهای روز دنیا فرا بگیرند.

 

این  افراد در مدت زمان کوتاهی به دلیل عملی و کاربردی بودن آموزش ها کلیه مهارت های لازم برای نصب کولر گازی را فرا گرفته و  پس از پایان دوره از طرف مرکز آموزشی خود مدرک مهارت دریافت می کنند، و با استفاده از آن می توانند با کمترین دغدغه به بازار کار آزاد ورود کنند، و یا در استخدام شرکت های تعمیراتی و یا نمایندگی های معتبر در آیند.

 

مجتمع فنون برق، بهترین مرکز آموزش نصب کولر گازی

 

آموزش نصب کولر گازی دوره ای است که مراکز آموزشی مختلفی در سراسر کشور آن را برگزار می کنند. یکی از معتبرترین مراکز آموزشی ایران در این حوزه مجتمع فنون برق است. این مرکز آموزشی علاوه بر دوره آموزش نصب کولرگازی، دوره های  آموزش نصب پکیج، آموزش تعمیر پکیج، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش تعمیرات موبایل، آموزش تعمیرات برد و بسیاری از دیگر دوره های برق و الکترونیک را نیز برگزار می نماید. در ادامه با دیگر دوره های این آموزشگاه آشنا خواهیم شد:

 

حح

آموزش تعمیرات ایسیو خودرو دوره ای با بازار کار عالی

 

آموزش تعمیرات ایسیو خودرو یکی از دوره های بسیار تخصصی و کارآمد در آموزشگاه فنون برق است که به دلیل بازار کار عالی و پردرآمد آن کارآموزان بسیاری همه ساله در آن ثبت نام کرده و وارد بازار کار تعمیرات ایسیو می شوند.

در این دوره آموزشی کارآموزان با طریقه عیب یابی و تعمیرات انواع ایسیو خودرو آشنا شده و به صورت عملی زیر نظر اساتید با تجربه انواع مشکلات ایسیو خودرو را عیب یابی و تعمیر می نمایند.

 

مم

آموزش پی ال سی دوره ای تخصصی و پردرآمد

 

آموزش پی ال سی از دیگر دوره های آموزشی بسیار پرطرفدار در زمینه برق و الکترونیک است. امروزه پی ال سی ها نقش مهمی در بخش صنعتی داشته به همین دلیل تکنسین های plc از درآمد بالایی برخوردار می باشند.

 

از آنجایی تعداد نیروی متخصص در این زمینه اندک است بنابراین شرکت در دوره های آموزش plc می تواند راهی برای حضور در این بازار کار و درآمدزایی از آن باشد.

با شرکت در دوره های آموزش PLC آموزشگاه فنون برق صفر تا صد پی ال سی را فراگرفته و آماده ورود به بازار کار پی ال سی شوید.

 

آموزشگاه فنون برق  برای برگزاری دوره های آموزشی خود از بهترین اساتید آموزشی ایران و بروزترین تجهیزات روز دنیا استفاده می کند و به همین دلیل سطح علمی و تجربی دوره های آموزشی این مرکز بالا بوده، و مدرک اعطایی آن از ارزش بالایی برخوردار است که افراد با استفاده از آن می توانند به راحتی به بازار کار ورود کنند.

 

مجتمع آموزشی تا حد امکان بهترین شرایط را برای کارآموزان شهرستانی خود در نظر گرفته است. افرادی که ساکن تهران نیستند می توانند در خوابگاه های تدارک دیده توسط این دانشگاه سکونت داشته و بدون دغدغه در کلاس های آموزشی این آموزشگاه شرکت نمایند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی آموزشگاه فنون برق و ثبت نام در آنها به وب سایت رسمی این مجتمع آموزشی به آدرس https://fonoonbargh.com/ مراجعه نمایید یا با شماره 02166576476 تماس حاصل نمایید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه