شمانیوز

با هدف مشارکت در سرمایه گذاری خط دوم سنگان- بافق و حمل مواد معدنی و محصولات سنگان و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزیر راه و شهرسازی:

تفاهم نامه سرمایه گذاری در خط دوم حمل ریلی سنگان - بافق بین ایمیدرو و شرکت راه آهن امضا شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی سیمیدکو، این مراسم با حضور وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد. پروژه خط دوم ریلی سنگان - بافق به طول ۸۰۰ کیلومتر و از اَبَر پروژه های کشور محسوب می شود. طرفین این تفاهمنامه مقرر کردند در ماه های آتی شرایط تبدیل آن سند به قرارداد را فراهم آورند.

به گفته غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو، مجتمع سنگان برنامه تولید ۲۰ میلیون تن محصول معدنی را درحال اجرا دارد که بخشی از آن روانه کارخانه های فولاد مرکز و جنوب کشور (شرکت های مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب و...) خواهد شد.

در حال حاضر ۸۰ درصد حمل و نقل ریلی کشور در اختیار معدن و صنایع معدنی است این در حالی است که در آینده، ۴۰ درصد حمل و نقل ریلی کشور در منطقه سنگان انجام خواهد شد.

پیش از این، طرح احداث جاده تربت - سنگان به طول ۱۵۱ کیلومتر و همچنین جاده لامرد به پارسیان به طول ۴۰ کیلومتر بین بخش معدن و صنایع معدنی و وزارت راه و شهرسازی اجرایی شده بود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه