شمانیوز

شهریار حیدری در گفتگو با شمانیوز:

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس یازدهم گفت: گزارش‌های بسیاری در رابطه با عملکرد ضعیف بانک قرض الحسنه مهر ایران به من رسیده که مردم از عملکرد این بانک در اعطای تسهیلات قرض الحسنه ناراضی هستند.

شهریار حیدری، نماینده مردم قصر شیرین در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با بیان اینکه عملکرد بانک‌های قرض‌الحسنه در اعطای تسهیلات فرض الحسنه خوب و قابل قبول نیست، اظهار داشت: با توجه به عدم مدیریت منابع این نوع بانک‌ها، متأسفانه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه توسط این بانک‌ها ضعیف است.

 

وی افزود: توزیع منابع قرض الحسنه توسط بانک‌های قرض الحسنه در مناطق ضعیف و در میان اقشار نیازمند بسیار ناچیز و غیرچشمگیر است و احیاناً اگر هم پرداخت می‌شود، بسیار سخت و با شرایط نفس‌گیر صورت می‌گیرد.

 

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس یازدهم با بیان اینکه قرض الحسنه پشتوانه دینی و اسلامی دارد، یادآور شد: اما متأسفانه بانک‌ها، تسهیلات قرض الحسنه را به درستی و با رعایت عدالت توزیع نمی‌کنند و اگر هم تسهیلاتی پرداخت می‌شود با سخت‌گیری‌های فوق‌العاده شدید صورت می‌گیرد.

 

حیدری با بیان این مطلب که بانک‌های قرض الحسنه این روزها نسبت به پرداخت آسان تسهیلات بدون بهره یا کم‌بهره تمایل ندارند، گفت: متأسفانه گزارش‌های مردمی بسیاری از دو بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک رسالت به ما نمایندگان می‌شود که اغلب این گزارش‌ها از وجود مشکلات حاکم در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه است.

وی بیان کرد: ما با رویکرد این دو بانک آشنایی کامل داریم، ولی اقدامات اشتباه خود را بیشتر توجیه می‌کنند و این توجیحات در راستای عدم پرداخت تسهیلات، عدم پرداخت و عدم همراهی با مردم است.

 

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس یازدهم با بیان اینکه این دو بانک به رسالتشان به خوبی عمل نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: بانک رسالت و بانک قرض الحسنه مهر ایران در پرداخت تسهیلات بسیار سختگیرانه رفتار می‌کنند و همین مسئله عدم اقبال مردم و عدم مراجعه مردمی را در پی داشته است.

 

حیدری گفت: وقتی شخصی برای دریافت 5 میلیون تومان وام قرض الحسنه به این بانک‌ها مراجعه می‌کنند، با فرآیند سختی روبه‌رو می‌شوند و از آنجاکه آن فرد نیازمند در همان زمان نیازمند وام است، باید فرآیند طولانی را طی کند و بعد از گذشت مدت زمان زیاد، نیازش هم به آن وام از بین می‌رود.

 

به گفته او؛ این دو بانکی که نام بردم در عمل بسیار ضعیف هستند و از مردم استقبال زیادی نمی‌کنند و این صحبت مشترک مردم است و امیدواریم که رویکردشان تغییر کند؛ چون کارکرد اصلی‌شان حل مشکلات مردم است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه