شمانیوز

عباسپور در گفتگو با شمانیوز:

نماینده مردم بویین‌زهرا در مجلس یازدهم گفت: هنر بانک‌های قرض الحسنه در سال جهش تولید باید حمایت از واحدهای تولیدی و کسب و کارهای کوچک باشد.

روح‌الله عباسپور، نماینده مردم بویین‌زهرا در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار داشت: معمولاً بانک‌های قرض الحسنه در سال جهش تولید به کمک بخش تولیدی نیامده‌اند و به حمایت از تولیدکنندگان نمی‌پردازند.

 

وی افزود: من تا به حال ندیده‌ام که بانک‌های قرض الحسنه، دلسوزانه به میدان حمایت از تولیدکنندگان و اقشار ضعیف بپردازند. حتی من در بازدیدهای مکرر از واحدهای صنعتی از آنها بارها سوال کردم که آیا بانک‌های قرض الحسنه از شما حمایت مالی و قرض الحسنه‌ای می‌کنند که پاسخ منفی اغلب آنها مواجه شدم.

 

نماینده مردم بویین‌زهرا در مجلس یازدهم با بیان اینکه متأسفانه بانک‌های قرض الحسنه از اساسنامه تشکیلاتی خود که همان اعطای تسهیلات قرض الحسنه است، فاصله گرفته‌اند و به سمت بنگاهداری در حال حرکت هستند، یادآورشد: براساس اساسنامه این بانک‌ها، تنها کارکرد بانک‌های قرض الحسنه باید اعطای تسهیلات قرض الحسنه باشد، اما این بانک‌ها برخلاف اساسنامه‌شان به سمت فعالیت‌های غیرقرض الحسنه روی آورده‌اند؛ لذا به خاطر همین جنبه قرض الحسنه در این بانک‌ها کمرنگ شده است.

 

عباسپور بیان کرد که نهایت کمک‌های بانک‌های قرض الحسنه پرداخت تسهیلات ازدواج یا تسهلات خُرد و جزئی است، اما در پرداخت تسهیلات مرتبط با اشتغال‌زایی یا حمایت از کارآفرینان و یا حمایت از واحدهای تولیدی خیلی اقدامی از آنها ندیده‌ایم؛ در صورتی که هنر بانک‌های قرض الحسنه در سال جهش تولید حمایت از واحدهای تولیدی و کسب و کارهای کوچک است.

 

وی گفت: قرار بر این بود که بانک‌های قرض الحسنه در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه سریع‌تر از سایر بانک‌ها عمل کنند؛ یعنی در خصوص تضامین یا مدت زمان پرداخت وام با وام‌گیرندگان تعامل و تساهل خوبی داشته باشند، اما در اصل چنین اتفاقی رخ نداده و گاهی اوقات مشاهده شده برای دریافت یک وام پنج میلیون تومان قرض الحسنه باید دو ما یا سه ماه پول وام‌گیرنده، سپرده‌گذاری شود، مگر پنج میلیون یا 10 میلیون تومان پولی است که باید این مقدار خوابِ پول را شاهد باشیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه