شمانیوز

با حضور سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت در سیستان و بلوچستان انجام شد؛

در ادامه برنامه سفر سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان سیستان و بلوچستان و راه اندازی مجدد بخش ریسندگی شرکت بافت بلوچ، عملیات اجرایی طرح بافندگی این واحد توسط حسین مدرس خیابانی آغاز شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از شاتا، این طرح با هدف اجرای کامل این واحد صنعتی و در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری، برای تکمیل زنجیره ارزش و تولید نساجی در بافت بلوچ، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در دستور کار است.

با هم افزایی مسئولان استانی و همکاری انجام گرفته میان وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی موانع فنی و کیفی کشت پنبه در این منطقه در حال رفع شدن است.

در آینده نزدیک با شروع به کشت پنبه به عنوان حلقه نخست مواد اولیه در هزاران هکتار از اراضی منطقه ایرانشهر که استعداد اقدامی مناسب این محصول را دارد، علاوه بر تکمیل زنجیره ارزش تولید، زمینه ایجاد اشتغال پایدار گسترده در این منطقه را فراهم می‌کند.

در همین راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت از محل منابع سازمان های توسعه ای خود و به وسیله سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران( ایدرو) در خصوص تکمیل زنجیره تولید، احداث واحد بافندگی بافت بلوچ با ظرفیت ۲۰ میلیون متر مربع پارچه در سال را در دست اقدام دارد.

مجموعه سرمایه‌گذاری برای احداث واحد بافندگی و تکمیل واحد چاپ این کارخانه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied