شمانیوز

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت خبر داد :

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت و دبیر و سخنگوی ستاد تنظیم بازار، بیان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام، 10 هزار تن مرغ منجمد را از محل ذخایر خود در میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و صنوف منتخب در سطح کشور شروع به عرضه کرده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از شاتا، محمدرضا کلامی، با بیان این مطلب، افزود: در اسفندماه سال گذشته کمبود تقاضا و بسته بودن هتل ها و رستورانها به خاطر شیوع کرونا، سبب شد تا مرغدار مرغ زنده را در حدود 6 تا 7 هزار تومان بفروشد و مصرف کننده 10 هزار تومان بخرد که این وضعیت باعث شد تولید کننده متضرر بشود.

 

وی ادامه داد: برای حفظ تعادل، دولت مقادیر مازاد عرضه مرغداران را جمع آوری نمود که در این راستا روزی 2 هزار تن مرغ جمع آوری کردیم و الان بیش از 90 هزار تن ذخایر گوشت مرغ داریم.

 

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در حال حاضر مرغ زنده را باید مرغدار 10 هزار و 500 تومان درب مرغداری بفروشد و متوسط خرده فروشی حدود 15 تا 17 هزار تومان است. اما بالاترین قیمت مرغ در سیستان و بلوچستان می باشد که قیمت مرغ به واسطه اینکه این استان تولید زیادی ندارد و فواصل بین شهری در آن زیاد است، حدود 17 هزار و 700تومان تومان بود.

 

کلامی اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام 10 هزار تن مرغ منجمد را از محل ذخایر خود در میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و صنوف منتخب در سطح کشور شروع به عرضه کرده است و قیمت مرغ مصرف کننده در میادین میوه و تره بار 13 هزار تومان و در سطح خرده فروشی ها 13 هزار و 500 تومان شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه