شمانیوز

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت رقم همسان سازی حقوق بازنشستگان در ابتدای مهر خبر داد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور در تحریریه خبر ۲۱ به تشریح جزئیات حقوق بازنشستگان پرداخته و گفت:  در قانون برنامه ششم برای متناسب سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان که تحت عنوان همسان سازی از آن یاد می کنیم برای شاغلان امتیازاتی را در نظر دارد. با توجه به اینکه برای شاغلان در اسفند ماه افزایش امتیاز فصل دهم اجرا شد فاصله حقوق بازنشستگان بیشتر شد.

وی افزود: از تعدادی از بازنشستگان برای حل این موضوع دعوت کردیم. جدولی را با همکاری صندوق بازنشستگی لشکری وکشوری تنظیم کرده ایم که گروه به گروه ۹۰ درصد حقوق بازنشستگان در امسال محاسبه  و پرداخت می شود. توافق انجام شده با بازنشستگان مبنای افزایش حقوق در ابتدای فصل پاییز خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت به تامین اجتماعی خبر داد و گفت: دولت از سوی آقای رئیس جمهور موظف به اتمام طرح های نیمه تمام عمرانی و سایر شدند. همچنین موظف به پرداخت مطالبات کادر درمان و ایثارگران به طور ویژه شده ایم.

نوبخت تاکید کرد: یک هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت پرداخت کرده ایم و برای فوق العاده ویژه ای که برخی از افراد از آن بهره مند نبودند هم فکری شده است. 

وی تاکید کرد: تا قبل از مهر پاداش بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

 
منبع: کارگر آنلاین

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied