شمانیوز

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروسازان می توانند در راستای خودکفایی، مشکلات و نیازمندی های خود را به کمیسیون صنایع و معادن اطلاع دهند.

به گزارش شمانیوز به نقل از سایپانیوز، فرهاد طهماسبی با اشاره به ضرورت حمایت از پروژه های داخلی سازی در صنعت خودروی کشور، تصریح کرد: پایان وابستگی به خارج و شرکت های خارجی در صنعت خودرو کشور امری ضروری است و از این رو خودروسازان می بایست با اتکا به شرکت های دانش بنیان و قطعه سازان داخلی که امکانات و دانش خوبی در جهت ساخت قطعات مورد نیاز صنعت خودرو دارند در جهت اهداف و برنامه های بلند مدت خود گام های استواری بردارند.

 

وی افزود: مردم انتظار دارند که خودروهای ساخت داخل از کیفیت بالایی برخوردار باشند، لذا داخلی سازی باید به نحوی باشد که موجب افزایش کیفیت و رضایتمندی مشتریان شود.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن، تحریم ها را فرصتی در جهت خودکفایی دانست و گفت: تحریم ها در روند فعالیت همه صنایع کشور تاثیر گذار بوده است اما باید بتوانیم تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده و از داشته های خودمان بهره برداری مناسب کنیم.

 

وی افزود: خودروسازان با عملکرد خود اثبات کرده اند که در سخت ترین شرایط و بحران ها، قادر هستند بر مشکلات فائق آیند و با کمترین امکانات به راهی که در پیش گرفته اند ادامه دهند.

 

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزایش بومی سازی خودروهای ساخت داخل را ضروری دانست و گفت: افزایش تیراژ تولید و ارتقای کیفیت وظیفه خودروسازان است و در مقابل وظیفه مجلس شورای اسلامی ریل گذاری در جهت تسهیل مشکلات و کمک به حل بحران ها است.

 

وی ادامه داد: خودروسازان می توانند در راستای خودکفایی و در قالب کارگروه های تخصصی مشکلات و نیازمندی های خود را  به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه کنند تا بتوانیم در سال جهش تولید به کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت از این بخش از صنعت حمایت مناسب کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied