شمانیوز

روند نرخ ارز در بازار کاهشی است و تا دقایقی پیش صرافی‌ها دلار را به نرخ ۲۰۴۰۰ تومان معامله می‌کردند که ۲۲۰۰ تومان نسبت به روز گذشته کاهش نشان می‌دهد.

در ادامه روند کاهشی بهای ارز در بازار تا این لحظه قیمت ارز نسبت به روز گذشته بیش از ۲ هزار تومان کاهش داشته است. هم اکنون صرافی‌ها دلار را به قیمت ۱۹۹۰۰ تومان خریداری و ۲۰۴۰۰ تومان می‌فروشند. همچنین بهای یورو به ۲۳۵۰۰ تومان رسیده که صرافی‌ها از دارندگان این ارز ۲۳۰۰۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. روز گذشته دلار ۲۲۶۰۰ تومان معامله می‌شد با این حساب تا این ساعت ۲۲۰۰ تومان کاهش داشته است.

یورو هم روز گذشته با نرخ ۲۵۱۰۰ تومان به فروش می‌رسید امروز ۱۶۰۰ تومان کاهش داشته است. قیمت ارز همچنان نزولی است و صرافی‌ها روند کاهشی نرخ ارز در روز جاری و روزهای آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

در روزهای اخیر عرضه ارز در سامانه نیما افزایش قابل توجهی داشته است به طوری که طبق اعلام بانک مرکزی در میزان عرضه‌ها بیش از ۱۳۰ درصد رشد داشته است.

این کاهش قیمت و افزایش عرضه ارز در سامانه نیما مصادف با آخرین روزی است که بانک مرکزی به عنوان ضرب‌الاجل بازگشت ارز صادراتی به صادرکنندگان اعلام کرده است.

بانک مرکزی به صادرکنندگانی که ظرف سال‌های ۹۷ و ۹۸ بالغ بر ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی را به کشور برنگردانده‌اند تا روز ۳۱ تیر ماه فرصت داده بود که تعهدات ارزی خود را ایفا کنند. برای ایفا نشدن تعهدات ارزی و بازنگرداندن ارز تا تاریخ تعیین شده تنبیهاتی در نظر گرفته است.

 

منبع : فارس
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه