شمانیوز

معاون امور صنایع وزارت صمت:

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری پیش بینی شده است که 300 میلیون یورو داخلی سازی در صنعت خودرو صورت گیرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از سایپانیوز، مهدی صادقی نیارکی اظهار کرد: سال گذشته در قالب برگزاری سه میز ساخت داخل بین خودروسازان و قطعه سازان داخلی به ارزش 277 میلیون یورو قرارداد امضا شد تا صنعت خودرو بتواند در راستای افزایش داخلی سازی قطعات مورد نیاز حرکت کند.

وی افزود: برای سال جاری پیش بینی شده است که به ارزش 300 میلیون یورو در قالب میزهای ساخت داخل بین قطعه سازان و خودروسازان قرارداد همکاری امضاء شود، در این میان معاونت امور صنایع مسئولیت بهم رسانی نیازمندی ها و توانمندی های مجموعه ها را به سازمان گسترش و نوسازی واگذار کرده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در راستای افزایش داخلی سازی ها و بی نیاز شدن از قطعات وارداتی حدود دو هفته پیش اولین میز ساخت داخل در سال جاری با کاهش ارزبری 66 میلیون یورو برگزار شد.

وی تصریح کرد: امیدوارم روند داخلی سازی و برگزاری میزهای ساخت داخل تا پایان سال به نحو مطلوب و متناوبی ادامه داشته باشد و تعداد زیادی از قطعاتی وارداتی به مرحله تولید داخل برسد.

صادقی نیارکی با بیان اینکه در سال جاری وزارت صمت در راستای سال جهش تولید سه رویکرد را با جدیت دنبال می کند، افزود: افزایش داخلی سازی قطعات خودرو با هدف مدیریت منابع ارزی، افزایش تولید و حفظ اشتغال در تولیدات صنعتی است

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه