شمانیوز

کارشناس امور بین الملل سازمان بیمه سلامت:

کارشناس امور بین الملل سازمان بیمه سلامت از بازبینی فعالیت های مشترک بیمه سلامت و سازمان جهانی بهداشت با محوریت مقابله با کووید19 در سال های 21-2020 خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا؛ سامیه بلغاری گفت: به منظور بازنگری فعالیت های برنامه مشترک وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ایران با سازمان جهانی بهداشت در زمینه پوشش همگانی سلامت، نشستی با حضور نمایندگانی از سازمان جهانی بهداشت در ایران ، سازمان بیمه سلامت ایران و سایرسازمان های تابعه به صورت حضوری و مجازی دردفتر بین الملل وزارت بهداشت برگزار شد.

کارشناس امور بین الملل سازمان بیمه سلامت  ادامه داد: مطابق برنامه مشترک وزارت بهداشت با سازمان جهانی بهداشت (JPRM)،  دراین نشست به فعالیت های انجام شده یا در حال انجام سازمان ها براساس واکنش به شیوع کووید19، ارزیابی آمادگی بیمارستان ها و مراکز درمانی، تقویت مهارت های انسانی اورژانس بیمارستان ها، مراقبت‌های اولیه بهداشتی(PHC)  اشاره شد.

به گفته بلغاری مبارزه با آثار سوء کووید19 در سال های 21-2020  بر شاخص‌های اجتماعی سلامت از جمله موضوعاتی بود که درباره آنها بحث و گفتگو شد و اولویت های پیشنهادی سازمان جهانی بهداشت به همراه بودجه بندی هر بخش نیز مورد بررسی قرار گرفت.

کارشناس امور بین الملل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه جایگزینی فعالیتهای سازمان در ارتباط با پوشش همگانی سلامت(UHC)  سرفصل و محوریت جلسه محسوب می شود اظهار داشت: توجه ویژه‌ به این موضوع  در برنامه ها مورد تاکید نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در ایران است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه