شمانیوز

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای اینکه صنعت خودروی کشور حفظ و از خروج ارز جلوگیری شود بایستی به سمت افزایش همکاری با قطعه سازان و دانش بنیان ها رفت.

به گزارش شمانیوز به نقل از سایپانیوز، لطف اله سیاهکلی، صنعت خودروسازی را آبروی کشور دانست و خاطرنشان کرد: خودروسازان می توانند با همکاری دو سویه با شرکت های دانش بنیان و قطعه سازان داخلی در جهت افزایش کیفیت، رضایتمندی مشتریان و داخلی سازی گام بردارند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: بهره گیری از توان نیروهای متخصص داخلی و پتانسیل موجود در کشور می تواند موجب خودکفایی و ارتقاء سطح دانش در خودروسازی ها شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه افزایش همکاری با قطعه سازان و دانش بنیان ها یک الزام است، افزود: داخلی سازی باید با افزایش کیفیت و رشد تیراژ همراه باشد تا نتیجه مثبت آن عاید کشور شود؛ مردم ایران به خودروها و قطعاتی نیاز دارند که به جهت کیفیت شاخص باشد و حتی امکان صادرات فراهم شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهارداشت: با ممنوعیت واردات خودروهای خارجی ضرورت دارد که خودروسازان داخلی کارنامه بهتری ارایه کنند تا اعتماد از دست رفته به صنعت خودرو برگردد و متقاضیان با میل خودرو خریداری کنند نه آنکه به خاطر ترس از گرانی و نبود خودرو، سراغ خودروهای ایرانی بروند.

وی با بیان اینکه خودروسازان می توانند بازار داخلی را ساماندهی کنند، تصریح کرد: با افزایش میزان داخلی سازی خودروهای وطنی می توان میزان تولید را بالا برد و از هر گونه نوسان قیمت در بازار خودرو جلوگیری کرد

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied