شمانیوز

مجمع عمومی فوق‌العاده تاصیکو برگزار شد؛

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین(تاصیکو) با اعلام افزایش ۱۱۰۰ میلیارد تومانی سرمایه این هلدینگ برگزار شد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، پیش از ظهرامروز (شنبه ۲۸ تیر) مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با حضور نمایندگان سهمامداران عمده این شرکت و سایر سهامداران در سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست، جلال بهارستان، نماینده شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با اعلام حضور بیش از ۸۱ درصد سهامداران در این جلسه و هم‌چنین حضور آنلاین نماینده سازمان بورس و ده‌ها سهامدار این شرکت از طریق سامانه پخش مجامع بورس، رسمیت جلسه را اعلام کرد.

 

در ادامه غلامرضا سلیمانی، مدیر عامل تاصیکو و نایب رئیس هیئت مدیره در گزارشی به هیئت رییسه مجمع و سهامداران به تشریح عملکرد مالی صدرتامین در سال گذشته و دلایل و نتایج افزایش سرمایه ناصیکو پرداخت.

 

سلیمانی در بخشی از اظهاراتش با اشاره به افزایش سرمایه پیشین شرکت در سال‌های ۸۴ و ۹۶ ارزش ریالی خرداد ماه سبد سرمایه تاصیکو را ۴۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از سال ۹۶ تا ۹۸ روند سود سهم و سود نقدی هر سهم تاصیکو روند صعودی داشته است.

 

وی در ادامه ضمن تشریح سود عملیاتی صدرتامین در این بازه زمانی، «تامین مالی» را مهم‌ترین دلیل افزایش سرمایه صدرتامین عنوان کرد و افزود: با افزایش سرمایه از محل آورده سهامداران، سود انباشته و مطالبات ضمن حفظ و بهبود وضعیت شرکت در سال‌های آتی، توسعه سرمایه‌گذاری و بهینه سازی پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت تحقق خواهد یافت.

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در پایان یکی از مهم‌ترین نتایج افزایش سرمایه را افزایش سهام تاصیکو در شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات عنوان کرد و گفت: با این اقدامات در کنار بهبود زمینه‌های مشارکت شرکت‌های سرمایه‌پذیر مجموعه، سود تنزیل ۱۸ درصد ، بازده داخلی ۲۰ درصد و دوره بازگشت سرمایه ۳ سال و ۱۱ ماه برای سهام‌داران پیش بینی می شود.

 

پس از اظهارات سلیمانی، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی سازمان حسابرسی در تایید افزایش سرمایه قرائت شد و در انتهای مجمع فوق العاده گزارش موافقت بورس قرائت و سپس با افزایش سرمایه مجمع موافقت شد. براین اساس سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین از ۲ هزار میلیارد تومان  به ۳۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

 

 


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه