شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/

جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور حاکی از آن است که همراه اول علاوه بر کسب رضایتمندی مشترکان خود مقصدی ایمن برای مشترکان اپراتورهای شد به طوری که ضریب نفوذ این اپراتور در بازار رقابتی بهار سالجاری به 77.40 درصد رسید.

به گزارش شمانیوز، در سالی که عنوانش سال جهش تولید نامگذاری شده است برخی از شرکت ها توانستند با سرمایه گذاری و برنامه ریزی خود را به این جهش برسانند، برخی نزدیک شدند و اما برخی دیگر ازاین جهش دور شدند.

 

شرکت های ارائه دهنده خدمات در حوزه ارتباطات همه ساله مورد ارزیابی وزارت ارتباطات قرار می گیرند به طوری که آمارها و گزارش عملکرد آنها در پایان هر سه ماه توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام می شود.

 

روزهای رقابتی اپراتورهای تلفن همراه کشور به واسطه طرح ها و برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سالهای گذشته آغاز شده است که در این بین برخی از اپراتورها توانسته اند در میدان رقابت طی سال های متمادی سکوی اول را از آن خود کنند.

 

ریزش نیز سهم اپراتورهایی شد که در طرح برنامه نتوانستند موفق عمل کنند و درنهایت با از دست دادن مشترکان خود و عدم رضایت بخش قابل توجهی از آنان از بازار رقابت خارج شدند.

 

شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) با سرمایه گذاری و اجرای طرح های رنگارنگ، مقصدی ایمن برای مشترکان خود و حتی مشترکان دیگر اپراتورهای کشور شد و توانست در بازار رقابتی اپراتورهای تلفن همراه جایگاه خود را در مقام نخست تثبیت کند به طوری که طی سال های گذشته تا به امروز شاهد رشد خطوط دائمی واگذار شده، خطوط واگذار شده اعتباری، خطوط فعال دائمی و اعتباری و در نهایت افزایش ضریب نفوذ همراه اول در مقایسه با سایر اپراتورهای تلفن همراه کشور بوده ایم.

 

طبق جدید ترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سهم بازار اپراتورهای ایرانسل و رایتل در بهار سال «جهش تولید» با ریزش مواجه شده، اما همراه اول روندی صعودی داشته است به طوری که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار گزارشی از عملکرد اپراتورهای تلفن همراه در بهار سال 1399، خبر از رشد سهم بازار "همراه اول" داده است.

 

بر اساس این گزارش، سهم بازار همراه اول از 52.43 به 53.72 درصد در بهار سال جاری رسیده، در حالیکه ایرانسل از سهم 43.08 به 42.72 درصد افت کرده است.

سهم بازار رایتل هم همچنان کاهشی مانده و از 4.46 به 3.57 درصد در سال جدید رسیده است.

 

گفتنی است در این بازار رقابتی اپراتور اول حتی گوی سبقت را نیز از خود ربوده است  به طوری که سهم بازار همراه اول در بهار سال جاری نسبت به زمستان سال 98 با رشد 0.54 درصدی روبرو شده است.

 

بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خطوط واگذار شده دائمی و اعتباری همراه اول تا بهار 99 به ترتیب برابر با 20262234 و 72199996 است و خطوط فعال دائمی و خطوط فعال اعتباری آن نیز به ترتیب عددهای 19237840 و 45810003 را نشان می دهد که در نهایت ضریب نفوذ این اپراتور در بهار 99 به 77.40 درصد رسید.

 

بر اساس این گزارش خطوط واگذار شده دائمی و اعتباری همراه اول در زمستان سال گذشته به ترتیب برابر 19956003 و 64564864 را نشان می دهد و خطوط فعال دائمی و خطوط فعال اعتباری آن نیز در این مدت به ترتیب عددهای 18418714 و   42369668 را نشان میدهد که بر این اساس ضریب نفوذ همراه اول در زمستان سال گذشته برابر با 73.17 درصد بود.

 

بر این اساس همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران، همچنان پس از ربع قرن تجربه اپراتوری در ایران، در مقام نخست سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه کشور قرار دارد.

 

گزارش: معصومه قلباربند

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه