شمانیوز

در پی خبر تصمیم عجیب دولت برای توزیع لوازم خانگی ارزان با عباس هاشمی دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، وی در گفتگویی به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش شمانیوز : هاشمی گفت تاکنون 40 % کل ارز حوزه لوازم خانگی به گروهی اختصاص داده نشده و رسانه ها محترم لازمست باحساسیت و دقت بیشتری موضوع را منعکس نمایند.

 

وی افزود تولیدکنندگان لوازم خانگی در حال حاضراز طریق سامانه نیما ارز خود را بسختی دریافت می کنند که تنها منبع تأمین ارز ارزان قیمت نسبت به ارز آزاداست و با توجه به شرایط ویژه کشور این ارز به سختی به دست تولیدکنندگان می رسد.

 

هاشمی گفت منبع دیگری برای تأمین ارز طبق قانون وجود دارد که از طریق تهاتر تأمین می گردد و این ارز گران تر از ارز نیمایی است و با توجه به اینکه مکانیسم خاصی دارد و همه شرکتها امکان استفاده از آن را ندارند برخی شرکتهای تولیدی می توانند از این طریق و با قیمت بالاتر ارز تأمین کنند که گروه انتخاب نیز از این طریق بخش کمی از ارز مورد نیاز خود را تأمین نموده.

 

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی اعلام کرد واحدهای تولیدی از جمله گروه انتخاب برای تأمین ارز خود با مشکلات عدیده ای رو به رو می باشند. وی گفت قطعاً برای  اختصاص ارز به واحدهای تولیدی لوازم خانگی باید به ظرفیت تولید و میزان نیاز آنها توجه شود و متناسب با آن ارز اختصاص یابد.

 

هاشمی افزود همه تولیدکنندگان لوازم خانگی امروز برای تأمین ارز مشکل دارند و امیدواریم وزارت صمت به گونه ای برنامه ریزی نماید که مشکل واحدهای تولیدی لوازم خانگی را مرتفع نماید.

 

وی ادامه داد، طبق اعلام وزارت صمت هر کدام از تولیدکنندگان که تمایل و امکان ارایه سبد کالایی با قیمت مناسب را داشته باشند می توانند در این طرح مشارکت نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه