شمانیوز

مسئولیت‌پذیری اجتماعی با حمایت از بیمه‌شدگان صندوق بیمه روستایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کردستان کمک‌های این صندوق به افراد درگیر با کرونا را اقدامی در راستای مسئولیت اجتماعی دانست.

جبار احمدپور گفت: در کردستان مانند سایر استان‌ها حمایت‌هایی از افراد تحت پوشش صندوق که با بیماری کرونا درگیر شده بودند، در نظر گرفته شد. او ادامه داد: بیمه‌شدگانی که مدارکی مبنی بر ابتلا به کرونا ارائه بدهند کمک هزینه ۲۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند و مستمری‌بگیران درگیر با کرونا وام سه میلیونی دریافت می‌کنند. کارمزد این وام چهار درصد است و طی سه سال با پرداخت اقساط ۱۰۰ هزار تومانی تسویه می‌شود.


مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درباره لزوم و اهمیت این حمایت‌ها گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان در کنار فعالیت‌های خود مسئولیتی اجتماعی دارد و ما که هدف خود را توزیع عدالت توصیف کرده‌ایم لازم است در شرایط بحرانی کنار جامعه هدف خود قرار گیریم.


او تصریح کرد: جامعه هدف صندوق جزء دهک‌های پایین درآمدی و نیازمند اقدامات حمایتی هستند و اقدامات صندوق در بحبوحه کرونا می‌تواند به آنها کمک کند. احمدپور همچنین مداخله موثر در زمان بحران‌ها را باعث اعتمادسازی در جامعه هدف دانست و گفت: هدف ما توانمندسازی جامعه هدف است و این توانمندسازی با افزایش نفوذ بیمه ممکن است. برای اینکه افراد بیشتری ترغیب به بیمه شوند لازم است اطلاع‌رسانی صورت گیرد و اعتمادسازی اتفاق بیفتد.

 

منبع: ایلنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه