شمانیوز

اصغر پاک طینت اعلام کرد: میزان صدور ضمانتنامه های ریالی در بانک صنعت و معدن در 4 ماهه سال 99 نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن 95درصد افزایش یافته است.

به گزارش شمانیوزبه نقل از  پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، رئیس هیأت مدیره این بانک اظهار داشت: در بخش ضمانت نامه های ریالی رشد قابل توجه 95 درصدی داشته ایم به نحویکه آمارها در 4 ماهه نخست امسال حاکی از آن است که صدور ضمانتنامه های ریالی از رقم بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال در 4 ماه ابتدایی سال 98 به رقم بیش از 10 هزار میلیارد ریال در 4 ماهه سال جاری افزایش یافته است.


پاک طینت بیان داشت: میزان صدور ضمانتنامه های ریالی در پایان 12 ماهه سال گذشته بیش از 19 هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال پیش از آن 52 درصد رشد داشته است و با توجه به روند افزایشی یاد شده در ماههای ابتدایی سال جاری، انتظار داریم میزان صدور ضمانتنامه های ریالی در پایان سال 99 نیز از افزایش قابل توجهی برخوردار باشد.


گفتنی است، ضمانت نامه بانکی، تعهدی است که بانک در قبال قرارداد متقاضی با کارفرما صادر می نماید و در صورت درخواست کارفرما به هر دلیل بانک وجه ضمانت نامه را بدون قید و شرط به کارفرما " ذینفع "پرداخت می نماید. این ضمانت‌نامه‌ها در سطح داخلی و بین‌المللی اقسام مختلفی دارند که حسب توافق طرفین، تنظیم شده و قابل اجرا هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه