شمانیوز

هیئت مدیره وزارت صمت با نامه ای حمایت خود را از دکتر حسین مدرس خیابانی اعلام کرد و از مجلس شورای اسلامی خواست تا برای سمت وزیر صنعت و معدن نیز به او رای اعتماد دهند .

به گزارش شمانیوز متن این نامه به شرح ذیل است :

 

نمایندگان گرانقدر ملت شریف ایران در مجلس شورای اسلامی

 

با سلام و احترام؛

 

آنچه امروز و پس از ۴ دهه انقلاب اسلامی به عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت می شناسیم، پیشینه وراثت و ادغام چندین وزارتخانه را در پس زمینه خود دارد که حاکی از نگرش پر تلاطم به این حوزه بزرگ در کشوری است که اگر چه بیشتر بر روی کاغذ و در حد حرف تاکید می شود که باید به رونق تولید و تجارت توجه ویژه ای گردد، ولی اقتصادش  سال های متمادی بر فروش نفت خام متکی بوده است.

 

لذا انتخاب، معرفی و رای اعتماد به وزرای صنایع، معادن و فلزات، صنایع سنگین، بازرگانی، صنایع و معادن و در آخر صنعت، معدن و تجارت درهمه دولت ها و مجالس یکی از پر چالش ترین انتخاب ها بوده است.

 

معرفی جناب آقای دکتر حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس و در این مقطع حساس که کمتر از یک سال از عمر دولت دوازدهم باقی است و مجلس یازدهم نیز کار خود را به تازگی شروع کرده است، می تواند آزمونی مهم تلقی گرد.

 

البته مدرس خیابانی علی رغم جوانی،  تخصص و توانمندی لازم برای اداره چنین وزارتخانه ای با ابعاد کلان مسئولیتی را داشته و در سه ماه گذشته در مسند سرپرستی و پیش از آن نیز در مسند قائم مقام تجارت ثابت کرده است شهامت و جسارت پذیرش این مسئولیت خطیر در این زمان حساس را داراست.

 

وی در این سه ماه نشان داده قصد و نیت تعامل با بخش خصوصی را در دستور کار خویش و معاونینش دارد.       انتخاب های هوشمندانه وی در تعیین سمت و سپردن مسئولیت به معاونین نیز حاکی از تایید این مطلب می باشد. سابقه ۱۷ سال حضور در عالی ترین سطوح وزارت بازرگانی و سال ها فعالیت در شرکت های بزرگ تولیدی،صنعتی و معدنی امید و انتظار زیادی برای بخش خصوصی ایجاد کرده است.

 

تمامی این مزایا می تواند از دشواری این آزمون بکاهد و امید است مجلس شورای اسلامی با رای اعتماد قاطع و پرشمار خود، این فرصت هرچند کوتاه یک ساله را به یک همکاری طولانی مدت بین بخش خصوصی، دولت و مجلس    تبدیل نماید.

 

هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied