شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

غرفه سازی یکی از فعالیت هایی است که برای نمایشگاه ها از آن ها استفاده می شود. در این محتوا متریال سازنده آن را نام بردیم. به اهمیت آن اشاره کردیم. اثر خلاقیت در هنگام طراحی غرفه بر موفقیت را گفتیم. همچنین مواردی که در هنگام غرفه سازی باید به آن توجه داشت را بیان کردیم.

 

غرفه سازی چیست

غرفه سازی یکی از اساسی ترین مواردی است که در زمان برپایی نمایشگاه مورد توجه قرار می گیرد. طراحی غرفه نمایشگاهی هرچه بهتر باشد، آن نمایشگاه موفق تر عمل می کند. اگر بخواهیم یک تعریف از غرفه ارائه دهیم باید چنین بگوییم، غرفه مکانی است که شما برای چند روز در آن مستقر می شوید تا محصولات یا خدمات خود را در معرض نمایش بگذارید. در گذشته هنگام برپایی غرفه ها از وسایل محدودی استفاده می کردند اما امروزه ابزارهای زیادی مثل سازه های مدولار هشت پر و اسپیس فریم ها ظهور کرده اند تا این فعالیت را گسترش دهند. تمامی این ابزارها در راستای زیباتر شدن غرفه های نمایشگاهی عمل می کنند.

 

اهمیت غرفه سازی در جذب مشتری

 

چگونگی غرفه سازی به جذب مشتری کمک می کند. اینکه چطور این جذب اتفاق می افتد، مطلبی است که در ادامه خواهیم گفت. یکی از نکته های مهم این است که افراد وقتی به نمایشگاه پا می گذارند در واقع بخشی از بازار هدف شما به حساب می آیند، پس باید در ساخت غرفه نمایشگاه نهایت دقت به خرج داده شود تا مشتری هدف هرچه بیشتر به شما جذب شود. زمانی که افراد به محل نمایشگاه وارد می شوند هرچه غرفه ی شما در میان سایر غرفه ها طراحی بهتری داشته باشد، مشتری به سمت غرفه شما می آید و این یعنی موفقیتی که انتظار آن را داشتید. یکی از مهمترین دلایلی که در نمایشگاه حضور می یابید این است که نسبت به رقیبان خود موقعیت بهتری پیدا کنید، با توجه به آنچه گفته شد طراحی زیبای غرفه یکی از راه ها برای رسیدن به این موفقیت است.

 

Capture

غرفه سازی

 

نکات مهم در هنگام غرفه سازی چیست

 

زمانی که یک غرفه سازی به شکل حرفه ای صورت بگیرد، جذب مشتری هدف در نمایشگاه بهتر انجام می شود. کسی که به طور حرفه ای این کار را بلد باشد، می داند که چه کارهایی باعث می شود غرفه به بهترین شکل درآید. به عبارتی او ویژگی غرفه نمایشگاهی را می داند، اینکه باید بین طرحی که برای غرفه ریخته می شود و فعالیت شرکت مربوطه هماهنگی وجود داشته باشد. همچنین وضعیت مکانی غرفه را بررسی می کند و متناسب با آن بهترین طراحی غرفه را انجام می دهد. فضاهایی که باید در غرفه وجود داشته باشد را به خوبی می داند و حواسش هست بخشی از غرفه را به تعدادی از افراد که برای مذاکره وارد غرفه می شوند، اختصاص دهد. با توجه به همه ی این ها مطلب به اینجا می رسد که غرفه سازی فقط به یک سازه هندسی بودن ختم نمی گردد. در واقع شما از طریق آن به یک نوع بازاریابی در نمایشگاه می پردازید که در نتیجه جذب مشتری و سود بیشتر را به همراه دارد. پس طراحی درست و حساب شده ی غرفه به معرفی شرکت شما ختم می گردد و همین نشان می دهد که اهمیت آن چقدر بالا می باشد.

 

ص

 

خلاقیت در غرفه سازی

 

حال که فهمیدیم غرفه سازی چه اهمیت بالایی در موفقیت شما دارد بهتر است به تاثیر گذاری خلاقیت در آن بپردازیم. هر چقدر غرفه خلاقانه تر طراحی شود، بیشتر جلب توجه می کند. فرض کنید وارد نمایشگاهی شده اید، غرفه ای را از دور می بینید که با رنگ های شاد و جیغ طراحی شده است، به سمت آن نمی روید؟ شما را قلقلک نمی دهد که برای بازدید به آن نزدیک شوید؟ به نظر من احتمالا جواب شما باید مثبت باشد. می خواهم بگویم استفاده از رنگ های جذاب و نحوه ی خلاقانه به کار بردن آن ها در کنار یکدیگر باعث می شود توجه افراد به غرفه شما بیشتر جذب شود. یکی دیگر از خلاقیت ها به کار بردن برند شما در هنگام طراحی غرفه است. برند شما هویت شما را نشان می دهد، پس بهترین کار است که هویت خود را در غرفه به نمایش بگذارید. حتی کارهای خلاقانه ی دیگری نیز می توانید انجام دهید مثل اینکه از رنگ هایی استفاده کنید که نماد محصول شما باشد. برای مثال اگر محصول شما لبنیات است از رنگ های آبی و سفید که نماد پاکی است، استفاده نمایید یا اگر اسنک های خوراکی محصول شما می باشد از رنگ هایی مثل نارنجی و قرمز استفاده کنید تا مشتری مخصوصا کودکان بیشتر به آن جلب گردند. با کارهایی این چنینی می توانید موفقیت خود را افزایش دهید. این ها فقط بخشی از کارهای خلاقانه بود که به آن اشاره کردیم.

 

Capture.JPG5

اهمیت طراحی در غرفه سازی

 

متریال مورد نیاز در غرفه سازی

 

امروزه اکثرا از غرفه پیش ساخته استفاده می کنند. برای ساخت این غرفه ها از متریال پلی اتیلن و pvc استفاده می گردد. ویژگی غرفه هایی که با این متریال ساخته می شوند شامل سبک بودن و حمل آسان است. همچنین ترکیب بندی آن ها راحت تر است و شکل های زیبایی را می توان با آن ها ایجاد کرد. در مقابل این متریال سبک یک سری از غرفه ها با آلومینیوم ساخته می شوند که وزن سنگین تر و دوام بالاتری دارند.

 

تخصص در غرفه سازی

 

کار غرفه سازی به معنای پر کردن یک فضا نیست بلکه یک اثر هنری می باشد. برای ساخت آن باید به افراد متخصص مراجعه شود. شرکت غرفه سازی اسپیس سازان در این زمینه خدماتی را به شما ارائه می دهد.

برای خدمات مربوط به غرفه نمایشگاهی شامل ساخت غرفه نمایشگاه و اجاره غرفه نمایشگاهی می توانید به ما مراجعه کنید. ما بهترین خدمات را به شما ارائه می دهیم و برای شما شرایطی را فراهم می کنیم که از ساخت غرفه ارزان برخوردار شوید. اگر برای برپایی غرفه نمایشگاهی تهران به دنبال افراد حرفه ای هستید می توانید به شرکت اسپیس سازان اعتماد کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. ما با برنامه ریزی های دقیق در طراحی و به کار بردن ایده های خلاقانه سعی می کنیم بهترین ها را برای اجرای غرفه نمایشگاهی شما بسازیم. امروزه چون این فعالیت گسترش پیدا کرده است، افراد بسیاری به ارائه خدمات می پردازند اما باید به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که از مکانی معتبر و درست آن ها را تامین کنید چون این یک فعالیت کاملا تخصصی می باشد و اگر به دست افراد ناشی سپرده شود بدون شک نتیجه ی مطلوب را نخواهید گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه