شمانیوز

مراسم تکریم از آزادگان هشت سال دفاع مقدس با حضور سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش و تعدادی از آزادگان سر افراز هشت سال دفاع مقدس یکشنبه 26 مرداد در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد کیش؛ سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در ابتدای این جلسه ضمن گرامی داشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن ایران اسلامی، بر اهمیت نقش راهبردی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی با هدف هدایت جریان آزادگان در عراق اشاره داشت و گفت: خدماتی که ابوترابی در دوران دفاع مقدس و ترویج فرهنگ دفاع، ایثارگری و آزادگی انجام دادند بر هیچ کس پوشیده نیست و ایشان در جبهه دفاع مقدس، اسارت و آزادگی، همیشه یاور و مدافع رزمندگان و آزادگان بودند.

 

پورعلی بابیان این که نقش ایثارگری و آزادگی با دو مفهوم "جنگ تحمیلی و دفاع مقدس" آغاز شده است اظهار داشت: در زمانی که ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سوی استقرار در حال حرکت بود این جنگ بر این ایران تحمیل شد.

 

وی در ادامه با اشاره به این که ایران در دوره معاصر آغاز کننده هیچ جنگی نبود افزود: هر تهاجم و جنگی که شکل ناجوانمردانه و تحمیلی داشته باشد دفاعی را هم به دنبال خواهد داشت و اطلاق نام مقدس به هشت سال دفاع رزمندگان در جنگ تحمیلی به خاطر انگیزه های حضور آنان در عرصه دفاع از دین، آیین و ملک بود.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که دفاع مقدس سرمایه ای را شکل داد که همچنان در حال تلالو، نور افشانی و گنجینه ای هست که باید از آن به خوبی بهره مند شد خاطر نشان کرد: تمام کسانی که در این عرصه حضور پیدا کردند و اجاره ندادند قطعه ای از این کشور دست دشمنان بیافتد؛ رزمندگان عرصه ای شدند که برای تمام ایرانیان در اقصی نقاط کشور و حتی جهان قابل احترام هستند.

 

پور علی گفت: سازمان منطقه آزاد کیش در پاسداشت فرهنگ دفاع مقدس، آزادگی و ایثارگری حداکثر اهتمام خود را از نظر قانونی و انقلابی، سازمانی جهت تکریم و توجه به این قشر ایثارگر را فراهم می آورد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش ویژگی اصلی تکریم آزادگان را روحیه مقاومت و ایستادگی در مقابل ابر قدرت ها و دشمنان ایران اسلامی بر شمرد و گفت: مقاومت عقلانی و ایستادگی در مقابل دشمنان بخاطر اعتقادات، دین و اسلام از ویژگی های بارز آزادگان است.

 

در ادامه این جلسه شهداد کناری فرمانده ناحیه بسیج مقاومت سپاه کیش با بیان این که آسایش، امنیت و رفاهی که در جامعه حاکم هست مدیون خون شهدا، ایثارگران و آزادگان سرافراز ایران اسلامی هستیم اظهار داشت: رزمندگان و آزادگان ۸ سال دفاع مقدس توانستند در برابر ابر قدرت های جهان و همه زورگویان عالم بایستند و از شرف و آزادی میهن اسلامی دفاع کنند.

 

ایرج شرف زاده نیز ضمن گرامی اشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، 26 امین روز از مرداد سالروز بازگشت سرافراز آزادگان به میهن اسلامی را فرصتی برای قدردانی از رشادت های این غیور مردان دانست و افزود: ضمن اهتمام ویژه به جایگاه ارزشمند آزادگان اقداماتی در خصوص فراهم نمودن امکانات رفاهی برای خانواده ایثار گران، آزادگان و جانبازان در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

 

گفتنی است در پایان این مراسم آزادگان هشت سال دفاع مقدس به خاطراتی از دوران اسارت خود در اردوگاه های عراقی پرداختند و پس از آن با اهدای لوح سپاس از خودگذشتگی و افتخار آفرینی آنان در دوران اسارت تجلیل شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه