شمانیوز

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شده که تعداد جاماندگان سهام عدالت در ۶ دهک پایین درآمدی مورد بررسی‌های بیشتری...

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شده که تعداد جاماندگان سهام عدالت در ۶ دهک پایین درآمدی مورد بررسی‌های بیشتری قرار گیرد تا تعداد دقیق جاماندگان سهام عدالت در این ۶ دهک درآمدی پایین مشخص شود.

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به جاماندگان سهام عدالت، گفت: در طرحی که از سوی مجلس برای بهره‌مندی دهک‌‌های پایین و جاماندگان سهام عدالت از این سهام تدوین شده، تعداد تقریبی جاماندگان سهام عدالت مشخص شده است.

وی افزود: طبق این طرح و نیز برآوردهایی که صورت گرفته، به طور تقریبی تعداد جاماندگان سهام عدالت که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند، 4 میلیون نفر است که امیدواریم بتوانیم با تدوین قانونی متقن در مجلس بتوانیم این قشر کم‌درآمد را از مزایای سهام عدالت بهره‌مند کنیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در جلسه‌ای که اخیر داشته‌ایم مقرر شده که تعداد جاماندگان سهام عدالت در 6 دهک پایین درآمدی مورد بررسی‌های بیشتری قرار گیرد تا تعداد دقیق جاماندگان سهام عدالت در این 6 دهک درآمدی پایین مشخص شود.

طغیانی تصریح کرد: دولت باید با در نظر گرفتن تمهیدات ویژه، اقشار ضعیفی که از دریافت سهام عدالت محروم مانده‌اند را شناسایی و آنها را تحت پوشش قرار دهد تا عدالت در توزیع ثروت محقق شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم دولت باید با اولویت‌بندی در مرحله اول،  به جاماندگان سهام عدالت در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته، سهام عدالت را واگذار کند و در مراحل بعدی به افراد ساکن در مناطق توسعه‌یافته مشمول این نوع سهام قرار گیرند.

 

منبع : تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied