شمانیوز

هفته گذشته، بازار سرمایه ایران روزهای نه چندان خوشایندی را تجربه کرد، طوری که شاخص بورس ایران در پنج روز کاری حدود ۱۵۰ هزار واحد سقوط را تجربه کرد.

هفته گذشته، بازار سرمایه ایران روزهای نه چندان خوشایندی را تجربه کرد، طوری که شاخص بورس ایران در پنج روز کاری حدود ۱۵۰ هزار واحد سقوط را تجربه کرد. یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وضعیت بازار سرمایه در هفته گذشته، گفت: شنبه هفته گذشته (بیست و پنجم مردادماه) شاخص کل بورس با عدد یک میلیون و ۹۰۳ هزار و ۲۶۷ واحدی آغاز به کار کرد. البته بررسی‌های انجام شده درباره وضعیت بازار نشان می‌داد که شاخص بازار در روزهای ابتدایی منفی خواهد بود اما این روند منفی براساس مقرراتی که اعمال شد، شیب تندتری به خود گرفت. همین مقررات بر روی منفی شاخص تاثیر چشمگیری گذاشت و بیشتر سهام موجود در بازار را با منفی شدیدی روبه‌رو کرد طوری که در آخرین روز کاری هفته، شاخص با عدد یک میلیون و ۷۵۷ هزار و ۲۲۹ واحدی مواجه شد.

شایان زهراکار در این خصوص، اظهارکرد: رقابت دو کارگزاری در فروش سهام و سهام عدالت و کاهش اعتبارات بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس بر جای گذاشت.

وی ادامه داد: این تاثیرات منفی از فردا احتمالا کاهش پیدا خواهد کرد و با اجرای قانون جدید و افزایش اعتبارات، همچنین عدم عرضه سهام عدالت به صورت خرد، بازار متعادل‌تری را در هفته جاری پیش‌بینی می‌کنیم.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: طبق تحلیلی که انجام شده، شنبه و یکشنبه صف‌های فروش جمع شده و بازار به سمت تعادل پیش خواهد رفت.

زهراکار ادامه داد: امیدواریم با قوانین جدیدی که به اجرا می‌رسد، تاثیر هیجانات کاذبی که هر هفته بر بازار سرمایه وارد می‌شود، کمتر شود.

وی گفت: براساس تحلیل و بررسی‌های انجام شده، پیش‌بینی می‌شود در هفته جاری شاخص به سمت تعادل رفته و پس از ایجاد کف‌سازی جدید در شاخص و سهم‌های بزرگ بازار، بازار سرمایه بعد از مدتی درجا زدن، سقف قبلی شاخص را پس گرفته و به سمت اهداف بلندمدت صعودی، خیز بردارد.

 

منبع: ایلنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه