شمانیوز

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست راهبردی مدیران عامل هلدینگ صباانرژی:

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست راهبردی مدیران عامل هلدینگ صباانرژی به تبیین مبسوط استراتژی‌های اقتصادی صندوق بازنشستگی پرداخت.

به گزارش شمانیوز به نقل از هلدینگ صباانرژی، اکبر افتخاری با تاکید  بر ضرورت هم‌راستاسازی استراتژی‌ها گفت: امروزه استراتژیست‌ها معتقد هستند، برای موفقیت و اثرگذاری استراتژی حاکمیتی نهاد بالادستی، باید آن‌ را تا سطح کسب‌وکار تسری داد. باید مدیران بخش‌های مختلف به استراتژی‌های کلان سازمان مسلط شوند و در مسیر آن  حرکت کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه «همه شرکت‌های صندوق بازنشستگی باید فعالیت‌های خود را در محور استراتژی کلان صندوق برنامه‌ریزی کنند»، اظهار داشت: سازمان موفق سازمانی است که همه مدیران و کارکنان مجموعه‌، همان استراتژی را بیان کنند که مدیرعامل ارشد مطرح می‌کند.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، بعد از تبیین تفصیلی استراتژی کوتاه‌مدت و بلندمدت صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه مدیریت وضع موجود و سرمایه‌گذاری‌های جدید، در پایان گفت: اموال و دارایی‌های صندوق بازنشستگی، نه بیت‌المال که حق‌الناس است. ما باید پاسخگوی بازنشستگان باشیم. ما موظفیم با بهبود مستمر و حرکت استراتژیک، با افزایش سودآوری و بازده دارایی بنگاه‌ها، اتکای صندوق بازنشستگی را به دولت کاهش دهیم.

 

استراتژی ما بر حداکثرسازی منافع ذینفعان استوار است

 

مدیرعامل هلدینگ صباانرژی نیز در این نشست به تبیین استراتژی‌ها و برنامه‌های هلدینگ صباانرژی پرداخت و اظهار داشت: استراتژی صندوق به عنوان نهاد بالادستی، الگو و نقشه راه ما در هلدینگ انرژی است و ما براساس این الگو، هفت موضوع بنیادی را محور فعالیت خود قرار داده‌ایم که از آن جمله «رعایت اصول حرفه‌ای»، «شفاف‌سازی فرایندهای تصمیم‌گیری»، «نظارت و پایش بر فرایندها» و «تحلیل‌های مبتنی بر سناریو» هستند.

 

سیدامیرعباس حسینی دیگر محورهای بنیادی فعالیت در هلدینگ انرژی را «دانش و روندهای اقتصادی»، «تبیین مسئولیت‌ها، تعیین معیارهای ارزیابی و شاخص‌های کلیدی عملکرد»، «هم‌افزایی ارکان و شبکه همکاران و ارتقای همکاری های درون شبکه» و «آینده‌پژوهی در توسعه سبد دارایی‌ها و محصولات» عنوان کرد.

 

وی در ادامه اظهار داشت: ما برای رسیدن به اهداف خود، از رویکرد هلدینگ‌داریی صرف به نظام والدینی تغییر مسیر می‌دهیم و با اتخاذ راهبردهای مدیریتی و کسب‌و‌کار، از طریق فرایندهای توانمندسازی و استقرار نظام مدیریت عملکرد به نتایج سازمانی و نتایج عملکردی دست پیدا می‌کنیم.

 

مدیرعامل هلدینگ صباانرژی با تاکید بر افزایش بازدهی دارایی‌ها و پایدارسازی آن گفت:  ما به دنبال بازدهی کوتاه‌مدت یا اثرات مقطعی نیستیم. نگاه ما به آینده است. ما با توسعه فناوری و انتخاب تکنولوژی مناسب، گام‌های موثری برای بازدهی بلندمدت دارایی بازنشستگان برمی‌داریم و در این مسیر به شفاف سازی عملکرد به‌عنوان یک راهبرد اساسی مقید خواهیم بود.

 

حسینی با بیان اینکه «همه هدف ما مبتنی بر حداکثرسازی منافع ذینفعان ما است»، گفت: صندوق بازنشستگی به عنوان نهاد بالادستی ‌هدف‌گذاری‌هایی را برای هر یک از شرکت‌ها تعیین کرده است. ما وظیفه داریم به این اهداف دست پیدا کنیم؛ اگرچه این هدف‌گذاری سخت است اما سهم و مسئولیت هلدینگ انرژی هم در هدف‌گذاری‌های صندوق بازنشستگی مهم و بسیار اثرگذار است.

 

مدیرعامل هلدینگ صباانرژی در ادامه گفت: ما باید از نگاه و عکس‌العمل گذشته‌نگر به رفتار و تحلیل آینده‌نگر تغییر کنیم و باید پیش از رخ دادن اتفاقات، رخدادها را رصد کنیم و در چرخه بهبود قرار بگیریم.

 

حسینی در پایان گفت: یکی از مهمترین ماموریت های هلدینگ انرژی، اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و بر زمین‌مانده هلدینگ است. ما راه‌اندازی پروژه‌ها را با جدیت پیگیری خواهیم کرد و بر اساس هدف‌گذاری صندوق، تمامی تلاش خود را برای افتتاح پروژه‌های فعلی تا سال 1400 به مدد الهی به کار می‌بندیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied