شمانیوز

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی جزییات مربوط به پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم را تشریح کرد.

علیرضا صالح در این خصوص، گفت: پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم که شامل باقی مانده سهام دولت در پالایشگاه‌های تهران، بندر عباس، اصفهان و تبریز است، از امروز (۵ شهریور) با تخفیف ۲۰ درصدی آغاز خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: بر این اساس از بامداد چهارشنبه کلیه آحاد مردم بدون هیچ محدودیت سنی می‌توانند واحدهای این صندوق را از طریق درگاه بانکی به صورت غیرحضوری و کارگزاری های به صورت حضوری خرید کنند.

وی اضافه کرد: شهروندان برای خرید واحدهای این صندوق تنها نیاز به کد ملی دارند و افرادی که کد معاملاتی دارند نیز از طریق کارگزاری‌ها می‌توانند اقدام به خرید واحدهای صندوق پالایشی یکم کنند.

صالح ادامه داد: مدت زمان پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم که با نماد پالایش انجام می‌شود به مدت دو هفته یعنی تا پایان ۱۹ شهریور خواهد بود و بر این اساس زمان مناسب و کافی برای پذیره‌نویسی این واحدها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: سقف خرید این واحدها ۵ میلیون تومان است و افرادی که قبلا واحدهای دارا یکم را به میزان ۲ میلیون تومان خرید کرده اند، برای این واحدها می‌توانند تا سقف ۳ میلیون تومان خرید انجام دهند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که برای این واحدها تحفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته شده است، افزود: مبنای قیمت سهام موجود در این صندوق قیمت پایانی سهام این ۴ پالایشگاه در پایان معاملات سه شنبه با درنظر گرفتن تخفیف ۲۰ درصدی است.

لازم به ذکر است پیش از این وزیر امور اقتصادی و دارایی وعده داده بود پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم از نخستین چهارشنبه شهریور ماه انجام خواهد شد.

 
منبع: تسنیم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه