شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه که به عنوان یک شهر توریستی نیز در نظر گرفته می شود استانبول می باشد. در این شهر قومیت های مختلف بسیار زیادی زندگی می کنند که دین اکثر آن ها مسیحیت است. پس از دین مسیحیت تعداد پیروان دین اسلام در این شهر زیاد است اما پیروان دیگر ادیان همچون ارمنی، یهودی و نیز کل مهاجرانی که موفق به دریافت اقامت ترکیه شده اند در این شهر بزرگ ترکیه زندگی می کنند. در ادامه به معرفی شهر استانبول خواهیم پرداخت.

 

یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه که به عنوان یک شهر توریستی نیز در نظر گرفته می شود استانبول می باشد. در این شهر قومیت های مختلف بسیار زیادی زندگی می کنند که دین اکثر آن ها مسیحیت است. پس از دین مسیحیت تعداد پیروان دین اسلام در این شهر زیاد است اما پیروان دیگر ادیان همچون ارمنی، یهودی و نیز کل مهاجرانی که موفق به دریافت اقامت ترکیه شده اند در این شهر بزرگ ترکیه زندگی می کنند. در ادامه به معرفی شهر استانبول خواهیم پرداخت.

 

جمعیت این شهر حدود 14 میلیون نفر است از این رو استانبول به عنوان یکی از شهرهای پرجمعیت ترکیه نیز شناخته می شود. از آنجا که زندگی در این شهر آسان است و در سراسر دنیا از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است تعداد ساکنین غیر ترک این شهر به طور روزانه در حال افزایش است، بدون شک در سال های آینده به جمعیت این شهر افزوده خواهد شد. ایرانیان زیادی با خرید ملک استانبول، مقیم این شهر توریستی و زیبا شده اند.

 

بررسی تاریخچه در معرفی شهر استانبول

 

در معرفی شهر استانبول باید این نکته را یادآور شد که دارای تاریخچه غنی می باشد و آثار باستانی موجود در این شهر هر یک به دوره زمانی خاصی تعلق دارد. به طورکلی می توان گفت تاریخچه این شهر به حدود 660 سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد. این شهر نخستین بار توسط مستعمره بگیران یونانی در ترکیه ساخته شده است. امپراطوری این شهر در طول تاریخ این شهر جنگ های زیادی را صورت داده است و این امر باعث ایجاد تغییرات زیاد در بافت اسم آن شده است.

این شهر به عنوان پایتخت تمامی امپراطوری ها در ترکیه شناخته شده است اما پس از تشکیل جمهوری ترکیه آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه شناخته شد و از آن پس استانبول به عنوان مهمترین شهر ترکیه شناخته شد و به دلیل وجود آثار باستانی بیشمار در این شهر و موقعیت جغرافیایی آن مردم استانبول را ترک نکرده و زندگی در این شهر را به زندگی در آنکارا ترجیح دادند.

 

بررسی جغرافیا و شرایط آب و هوایی در معرفی شهر استانبول

 

یکی دیگر از مواردی که در معرفی شهر استانبول باید مورد بررسی قرار گیرد موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی آن می باشد. این شهر در منطقه شمالی ترکیه واقع شده است و از جنوب به دریای مرمز و از سمت شمال به دریای سیاه متصل شده است. وجود تنگه بسفر در این شهر باعث شده است این شهر به دو بخش بزرگ تقسیم شود. به نحوی که می توان گفت راه اتصالی دریای مرمر و دریای سیاه تنگه بسفر می باشد.

شهر استانبول در فصل تابستان دارای آب و هوای گرم و در فصل زمستان دارای آب و هوای سرد می باشد به گونه ای که اکثر روزهای زمستان شاهد باران و برف خواهید بود و در فصول پاییز و بهار آب و هوای این شهر ابری می باشد. در استانبول آگوست گرم ترین ماه سال و سردترین آن فوریه می باشد.

 

آشنایی با سبک زندگی مردم و معرفی شهر استانبول

 

 در معرفی شهر استانبول آمده است که شغل اکثر افراد ساکن آن به گردشگری مربوط می باشد. توریستی ترین شهر ترکیه استانبول است، همانطور که اولین صنعت ترکیه و منبع درآمد این کشور گردشگری می باشد و مردم زندگی خود را از این راه سپری می کنند، مردم استانبول نیز به حرفه هایی همچون هتل داری، رستوران داری و کار کردن در این مراکز، فروشگاه ها و دیگر بخش ها مشغول هستند.

 

معرفی شهر استانبول و جاذبه های گردشگری آن

 

همانطور که گفتیم جاذبه های گردشگری بسیار زیادی در این شهر وجود دارند و هر یک از آن ها بیانگر شکوه و جلوه تاریخ و تمدن دوره های تاریخی مختلف هستند. کلیسا اباصوفیه یکی از جاذبه های گردشگری بارز شهر استانبول می باشد. در ادامه به معرفی شهر استانبول و جاذبه های گردشگری آن خواهیم پرداخت.

کلیسا اباصوفیه در استانبول

 

در معرفی شهر استابنلو این کلیسا به عنوان نماد شهر استانبول شناخته شده است. این کلیسا که یکی از زیباترین کلیساهای جهان است و از هر نقطه ی شهر استانبول می توان به راحتی به آنجا رفت و از آن بازدید کرد. این کلیسا به دیگر جاذبه های گردشگری شهر استانبول نزدیک است و با بازدید از این جاذبه گردشگری می توان از دیگر جاذبه های گردشگری موجود در این شهر نیز بازدید کرد.

 

مسجد آبی استانبول

 

مسجد آبی استانبول به دلیل سنگ نمای آبی رنگ و معماری خاص به کار رفته در ساخت آن به عنوان زیباترین مسجد جهان شناخته می شود. این مسجد یادگار دوران عثمانی می باشد و دورانی جنجالی را پشت سر گذاشته است. جنجال پیرامون این مسجد دارا بودن 6 مناره همچون مناره های خانه خدا بود که با ساخت مناره هفتم این جنجال ها نیز خاتمه یافت.

 

کاخ دلمه باغچه در استانبول

 

در معرفی شهر استانبول نباید از معرفی کاخ دلمه باغچه استانبول غافل شد. این کاخ بسیار زیبا و باشکوه به دوران عثمانی بازمی گردد که مساحت آن حدودا 110 هزار متر مربع می باشد. بزرگترین چلچراغ دنیا که وزنی حدود 4.5 تن دارد و یادگار ملکه ویکتوریا می باشد در این کاخ واقع شده است.

 

قصر توپکاپی واقع در استانبول

 

یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری شهر استانبول که در بخش معرفی شهر استانبول ذکر شده است قصر توپکاپی می باشد که تقریبا هدف تمامی گردشگران که به استانبول سفر می کنند بازدید از این شهر است. قصر توپکاپی روی تپه ای روبروی دریا مرمر واقع شده است. این قصر نیز به دوران عثمانی بازمی گردد زیرا امپراطور عثمانی در آن زمان در این قصر زندگی می کرد. در این قصر موزه بسیار زیبایی وجود دارد که لباس پیامبر اسلام را نیز می توان در این موزه مشاهده کرد.

 

از دیگر جاذبه های گردشگری، توریستی و دیدنی پرطرفدار این شهر می توان به خیابان استقلال، میدان تکسیم، موزه پرا، کلیسای آب انبار، تنگه بسفر، برج گالاتا، اسکودار، قلعه پدیکوله، بازار ادویه، بازار بزرگ، مسجد رستم پاشا، موزه هنر و باستان، کلیسای چورا و در نهایت پل بسفر اشاره کرد.

 

مراکز خرید شهر استانبول

 

یکی دیگر از مواردی که هنگام معرفی شهر استانبول بررسی آن از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد مرکز خرید شهر استانبول می باشد زیرا هدف اکثر گردشگران که استانبول به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند خرید از این مراکز خرید می باشد. کالاهای موجود در این مراکز خرید دارای کیفیت عالی و قیمت های منصفانه و مناسب هستند از این رو اکثر گردشگران در این مراکز خرید به خرید اجناس مختلف مشغول می شوند. مراکز خرید، بازارهای بزرگ استانبول و برندهای مشهور دنیا که در این مراکز خرید وجود دارند شما را جهت بازدید و خرید از این مغازه ها جذب می کند. بازار بزرگ، استانبول مال، کانیون، فروم استانبول، ایستینیه پارک و پالادیوم از معروف ترین مراکز خرید موجود در استانبول به حساب می آیند.

 

هتل های استانبول

 

در معرفی شهر استانبول از بررسی هتل های معروف این شهر نباید غفلت کرد. از آنجا که سالانه تعداد زیادی از گردشگران از ایران و دیگر مناطف سراسر دنیا جهت بازدید از جاذبه های گردشگری استانبول و خرید از مراکز خرید مهم آن به استانبول سفر می کنند تعداد زیادی هتل و سوئیت در این شهر وجود دارند. قیمت هتل های شهر استانبول دارای طیف قیمت های سرسام آور تا قیمت های مناسب در مکان های فوق العاده هستند و گردشگران با توجه به بودجه در دسترس خود یکی از این هتل ها را برای اقامت خود در استانبول انتخاب نمایند. از برترین هتل های استانبول می توان به ختل رادیسون، بلوشیشلی، هل گزی، هل سوئیسوتل، هل الیت ورلد، هل بیز جواهر، هل دیوان، هیلتون و سنت رجیس اشاره کرد.

 

چنانچه قصد سرمایه گذاری و خرید ملک ترکیه را دارید، با مشاوران املاک درخت سفید (http://wtthome.com) که تجربه چندین ساله در امر سرمایه گذاری درترکیه را دارند، تماس بگیرید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه