شمانیوز

همزمان با هفته دولت؛

واحد تولیدی انواع پوشاک زنانه و مردانه با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از فرینا، «شرکت پاشادوخت ارس» با بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت و بیش از هزار و 142 میلیارد ریال سرمایه در گردش در فاز دوم صنعتی منطقه آزاد ارس افتتاح و به بهره برداری رسید.

در این واحد تولیدی سالانه بیش از یک میلیون و 20 هزار عدد انواع پوشاک زنانه و مردانه تولید خواهد شد و اشتغالزایی ۵۰ نفر را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است؛ مرتضی بانک، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ارس ۶ طرح عمرانی و صنعتی به ارزش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۲۵ نفر را افتتاح و از تعدادی از واحدهای تولیدی منطقه بازدید می کند.

 منطقه آزاد ارس با بیش از ۵۰ هزار هکتار وسعت در حاشیه رودخانه مرزی ارس در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری نخجوان هم مرز است با احداث خط راه آهن از منطقه آزاد ارس تا خاک ترکیه، می تواند منطقه شمال غرب را به گذرگان اصلی ترانزیت ریلی اروپا و منطقه قفقاز تبدیل کند؛ خط آهن جلفا ـ تبریز نیز با ۱۰۲ سال قدمت، قدیمی ترین خط آهن ایران محسوب می شود که برقی و در زمان حاضر فعال است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه