شمانیوز

با حضور مشاور رییس جمهور؛

همزمان با هفته دولت «کارخانه آسیاپاندا چوب ارس» با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور افتتاح شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از فرینا، این کارخانه تولیدی در زمینه تولید تخته چندلایه خام روکش شده با ورق فنولیک و روکش ملامینه با سرمایه ثابت بیش از 47 میلیارد و 600 میلیون ریال و سرمایه در گردش بیش از 120 میلیارد ریال در فاز دوم صنعتی منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید.

«کارخانه آسیاپاندا چوب ارس» توسط سرمایه گذار چینی و در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع احداث شده و برای 50 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

گفتنی است؛ مرتضی بانک، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ارس ۶ طرح عمرانی و صنعتی به ارزش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۲۵ نفر را افتتاح و از تعدادی از واحدهای تولیدی منطقه بازدید می کند.

 منطقه آزاد ارس با بیش از ۵۰ هزار هکتار وسعت در حاشیه رودخانه مرزی ارس در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری نخجوان هم مرز است با احداث خط راه آهن از منطقه آزاد ارس تا خاک ترکیه، می تواند منطقه شمال غرب را به گذرگان اصلی ترانزیت ریلی اروپا و منطقه قفقاز تبدیل کند؛ خط آهن جلفا ـ تبریز نیز با ۱۰۲ سال قدمت، قدیمی ترین خط آهن ایران محسوب می شود که برقی و در زمان حاضر فعال است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه