شمانیوز

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید پول‌هایی که وارد بازار بورس می‌شود، برای حمایت از تولید یا تأمین نقدینگی جاری شرکت‌ها صرف شود.

رضا تقی پور درباره وضعیت بازار بورس، گفت: بازار بورس اگر چارچوب‌های کنترل شده و درستی داشته باشد قطعاً مثبت است و تاثیرات خوبی دارد.

وی بیان کرد: به این معنا که باید پول هایی که وارد بازار بورس می شود، برای حمایت از تولید یا تأمین نقدینگی جاری شرکت ها صرف شود. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این صورت، بازار بورس می‌تواند موتور محرک تولید شود اما نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه پول‌هایی که از طریق فروش برخی از شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های دولتی در بازار بورس به دست می آید، از چرخه تولید خارج شود و برای مصارف بودجه جاری و از این دست هزینه‌ها صرف شود که قطعاً در این صورت مطلوب نیست و به تعبیری می‌توان گفت که این روند منجر به تضعیف تولید می شود.

وی افزود: حتماً باید یک جمع نخبه و با خرد جمعی درباره اتفاقات کلان بازار بورس نقطه نظر داشته باشند به نحوی که مردم در این بازار ضرر نکنند و افزایش قیمت سهام به صورت موثر و واقعی به سمت حمایت از تولید برود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید تدابیری اندیشیده شود تا شرکت‌هایی که در بازار بورس عرضه می‌شوند، دچار ضرر و زیان نشوند و همچنین مردم هم از این حیث ضرر و زیان نبینند.

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied