شمانیوز

عرضه 15 درصد از سهام نیروگاه پیوند گستر پارس در بازار اول فرابورس

در عرضه اولیه سهام شرکت پیوند گستر پارس در نماد «بپیوند» تعداد 5 میلیون و 594 هزار و 10 نفر مشارکت کردند که به 5 میلیون و 570 هزار و 981 کد معاملاتی حداکثر 78 سهم تخصیص یافت.

به گزارش شمانیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در کمتر از 6 ماه از سال 99 فرابورس ایران از سیزدهمین عرضه اولیه خود خود رونمایی کرد؛ بدین ترتیب روز جاری 450 میلیون سهم شرکت پیوند گستر پارس در بازار اول فرابورس برای نخستین‌بار عرضه شد که هر سهم آن 18 هزار و 500 ریال کشف قیمت شد.

در عرضه اولیه سهام شرکت پیوند گستر پارس در نماد «بپیوند» تعداد 5 میلیون و 594 هزار و 10 نفر مشارکت کردند که به 5 میلیون و 570 هزار و 981 کد معاملاتی حداکثر 78 سهم تخصیص یافت.

بر این اساس در عرضه اولیه 15 درصد از سهام «بپیوند» تعداد 420 میلیون سهم به عموم خریداران اعم از حقیقی و حقوقی عرضه شد و 30 میلیون سهم نیز به صندوق‌ها با قیمت 18 هزار و 500 ریال در روز شنبه 15 شهریورماه تخصیص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» با بیان اینکه این شرکت مالک نیروگاه سیکل ترکیبی قم است و این نیروگاه در سال ۱۳۷۲ به عنوان دومین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور ساخته شده، اظهار کرد: این نیروگاه ضریب بهره‌وری بسیار بالایی دارد و سهم ۱.۲ درصدی از تولید برق کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

شهرام صدرا با اشاره به اینکه در سال 97 آمادگی نیروگاه قم 4 میلیون و 400 هزار مگاوات ساعت بوده، گفت: در سال 98 این رقم به 4 میلیون و 700 هزار مگاوات رسیده است و آمادگی داریم امسال این ظرفیت را به بیش از 5 میلیون مگاوات برسانیم.

لازم به ذکر است از ابتدای امسال تاکنون سهام 13 شرکت در بازارهای اول و دوم فرابورس ایران به روش‌های ثبت سفارش و گشایش نماد عرضه اولیه شده‌اند که 2 شرکت از آن در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، 2 شرکت در صنعت بیمه وصندوق بازنشستگی و مابقی در صنایعی مانند «لاستیک و پلاستیک»، «محصولات شیمیایی»، «هتل و رستوران» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» بوده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied