شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

بورس و بازارها به کدام سمت حرکت می‌کنند؟

دنیای‌اقتصاد نوشت:بورس تهران پس از آغاز موج کاهش ارزش ریال و تورم قیمت‌ها از زمستان ۹۶ تا ابتدای سال جاری دوره‌ای پررونق را گذراند. در این فاصله زمانی، شاخص کل همگام با جهش ۴ برابری نرخ ارز در بازار آزاد، رشد بیش از ۵ برابری را به ثبت رساند که افزایشی متناسب با تعدیل ارزش پول ملی و رشد سودآوری شرکت‌ها بود.یک بررسی تحلیلی نشان می‌دهد مجموع سود شرکت‌های بورس براساس ۱۲ ماه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۹ حدود ۲۰۰هزار میلیارد تومان بوده که در همین دوره نرخ متوسط ارز در سامانه نیما و بورس کالا ۱۲۲۰۰ تومان بوده است. البته رشد سودآوری ۱۲ ماه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۹ در مقایسه با ۱۲ ماه قبلی تقریبا نصف رشد ارز سامانه نیما بوده است. که در این میان دو عامل مهم دخیل است. یکی وزن بالای سهام غیرمرتبط با نرخ دلار در سبد شاخص است (حدود ۴۰ درصد) و دیگری کاهش قیمت‌های جهانی کالا به‌دلیل شیوع ویروس کرونا است.

z1og_fefdjnd3y7qv

صفر تا صد طرح قرعه کشی جدید ایران خودرو و سایپا

سایپا و ایران خودرو از طرح‌های فروش خود طی هفته جاری خبر دادند. طبق اعلامیه سایپا، این شرکت از امروز طرح مشارکت در تولید خود را برای تعدادی از محصولات موجود در خطوط تولید کلید خواهند زد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

همه اصولگرایان و حتی احمدی نژاد، در برابر عملکرد مجلس یازدهم مسئولند

اعتماد نوشت:مجلسی شکل گرفته است و آقای قالیباف به‌رغم ادعاهای ابرازشده حتی توسط میرسلیم (فراموش نکنید موتلفه در اقتصاد سیاسی ایران در راس قدرت سیاسی نظامی کشور است)، به عنوان رییس مجلس انتخاب شده است‌.هیات‌رییسه نیز مخلوطی از جناح آقای مصباح و احمدی‌نژاد است. از فرصت فعلی تا خرداد سال آینده مسوولیت با جناح اصولگرا از هر قماش آن است (برای ما عوام‌الناس، فرق چشم بادامی کره‌ای و چینی و ژاپنی مشخص نیست لذا اختلافات درون اصولگرایان بی‌معناست و برای مردم سلب مسوولیت هیچ‌کدام از شاخه‌های اصولگرایی نیست. ‌حتی احمدی‌نژاد هم نمی‌تواند نق بزند که من غایب بودم؛ چون وزرا و استانداران و رفقایش در این مجلسند

z1og_fefdjnd3y7qv

خطایی درباره ارزش دارایی سهام عدالت

سبد سهام عدالت بعد از گذشت هفته‌ها هنوز بروز رسانی نشده است.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

با بزن و بکوب و شعارپوپولیستی نمی‌توان در ۱۴۰۰ رأی جمع کرد

علی صوفی، وزیر دولت اصلاحات و دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات به خبرآنلاین گفت:بعید است که مردم در انتخابات 1400 با شعارهای سیاسی به صحنه بیایند، نیازمند یک گفتمان جدید است،مخالف خوانی های احمدی نژاد یا روش هایی مثل تاختن به خانواده هاشمی دیگر جواب نمی دهد. مردم دیگر چیزی را به صورت سطحی یا پوپولیستی نمی پذیرند. ارائه شعارهای اجتماعی و اصلاح طلبانه هم غیر موثر است.یک زمان با بزن و بکوب می‌شد رای جمع کرد اما امروز حرف کارشناسی لازم است. مردم دیگر هوشیار شده اند و اینگونه نیست که بخواهند تحت تاثیر شعارهایی قرار گیرند که موردی است. به نظر من دیگر این شعارهای پوپولیستی جواب نمی دهد.کاندیدایی که تغییر در کشور ایجاد کند وجود دارد، اگر در تایید و بررسی صلاحیت ها آن حالت انقباضی گذشته وجود نداشته باشد. با گفتمان موجود امکان بازگشت و عرض اندام اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ وجود ندارد. مردم اصلاح طلبان و اصولگرایان و همه را به نوعی در به وجود آمدن این وضعیت مقصر می دانند. گفتمان باید تغییر کند تا مردم به آن جلب شوند. در شرایط فعلی رفتار شورای نگهبان باعث قدرت و تسلط یک طیف شده است.

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزش سهام عدالت امروز شنبه ۱۵ شهریور

ارزش سهام عدالت امروز شنبه ۱۵ شهریور ۹۹ اعلام شد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

وریا از استقلالی‌ها خداحافظی کرد

پس از اینکه تمامی بازیکنان استقلال در تست کرونا شرکت کردند مشخص شد ۶ بازیکن در این تست حضور ندارند که سرشناس‌ترین آن وریا غفوری، کاپیتان آبی پوشان بود. بررسی دلیل غیبت غفوری در تست کرونای امروز نشان می‌دهد کاپیتان آبی‌ها از اتفاقات و مشکلات اخیر به شدت دلخور است. «دیگر نمی‌خواهم در این تیم بازی کنم! »این جمله‌ای است که کاپیتان استقلال پس از تحمل ۱۵ ماه شرایط سخت و فشار مسابقات پیش خودش زمزمه کرده است. اختلاف بین او و باشگاه در حال افزایش است و به احتمال دیگر وریا در این تیم بازی نخواهد کرد./ایلنا

z1og_fefdjnd3y7qv

نحوه دریافت تسهیلات از بانک مسکن + لینک ثبت نام

به منظور اخذ تسهیلات مسکن از بانک عامل، مراحل 8 گانه‌ای وجود دارد که متقاضیان پس از طی آن‌ها موفق به دریافت وام مسکن خواهند شد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

تولید پراید متوقف نشد/ تفاوت آمار وزارت صمت با اطلاعیه کدال

هرچند در آمار منتشر شده توسط وزارت صنعت، تولید پراید از ابتدای مردادماه متوقف شده، اما صورت‌های مالی منتشر شده در مورد تولید سایپا نشان می‌دهد که تولید پراید همچنان ادامه دارد. در صورت‌های مالی سایپا، طی مردادماه ۲ هزار و ۲۶۲ دستگاه پراید توسط سایپا تولید شده در حالی که این رقم در آمار وزارت صنعت صفر است./فارس

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied