شمانیوز

رئیس اتحادیه بازار طلاو جواهر استان اصفهان از افزایش 2 الی 5 درصدی قیمت طلا در بازار استان اصفهان به نسبت 2 هفته گذشته خبرداد.

هوشنگ شیشه بران رئیس اتحادیه طلاو جواهر استان اصفهان در گفت و گوی با خبرگزاری شمانیوز از اصفهان اظهارداشت: متاسفانه کاهش نظارت و کنترل های لازم از سوی دستگاه های اجرایی بر  عملکرد بازار ارز موجب شد تا همچنان شاهد نرخ صعودی طلا در بازار استان اصفهان باشیم.

وی افزود: در حال حاضر قیمت طلا در مقایسه با 2 هفته گذشته چیزی معادل 2 الی 5 درصد افزایش یافته و پیش بینی می شوداین روند صعودی قیمت طلا ادامه یابد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان اصفهان گفت:قیمت طلا از یک ماه گذشته از 9 میلیون تومان تا 11میلیون تومان در حال گردش و نوسان  بوده است.

شیشه بران یادآور شد: در استان اصفهان بیش از هزار و 200 واحد صنف طلا و جواهر وجود دارد که به خاطر کاهش شدید قدرت خرید مردم از این بازار شاغلان این حوزه با  کمبود درامد مالی مواجه شده اند.

وی ادامه داد: میزان استقبال و قدرت خرید مردم در مقایسه با یک ماه گذشته 40 درصد کاهش پیداکرده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان اصفهان اضافه کرد: امروزه عمده کسانی که  به بازار طلا و جواهر رجوع می کنند بیشتر تمایل به خرید سکه هاو طلا های کهنه دارنند.

شیشه بران افزود: در حال حاضر بیش از 20 درصد از واحد های صنفی طلا و جواهر استان اصفهان نیمه فعال و یا تعطیل هستند.

وی در مورد اخرین قیمت طلا در بازار گفت: در حال حاضر قیمت انواع سکه معاملاتی در بازار به صورت سکه  بهار ازادی 106 میلیون تومان،نیم سکه 55 میلیون تومان،ربع سکه 31 میلیون تومان و سکه امامی 111میلیون و 310 هزار تومان در بازار فروخته می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied