شمانیوز

یک کارشناس بازار سرمایه، گفت: اصلاحات بازار سرمایه باعث نمی‌شود که شاخص کل زیر یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برود و انتظار داریم بازار به زودی به روال قبل بازگردد.

فرزین آقا بزرگی در خصوص علت اُفت شاخص کل بورس ، اظهارکرد: مسئله‌ای که این روز ذهن بیشتر سرمایه‌گذاران را به خود درگیر کرده، مربوط به نوسانات بازار است. اُفت این روزهای شاخص کل بورس طبیعی است زیرا بازدهی بازار سرمایه در چهار ماه نخست سال به نسبت چند سال گذشته بی‌سابقه بوده است پس سرمایه‌گذاران تازه وارد نباید درگیر حواشی حاضر در بازار شوند.

او افزود: قطع به یقین این اصلاحات تا زمانی که ارزش ذاتی و ارزش روز سهام با هم برابر نشدند ادامه خواهد داشت و نتیجه مثبت این اتفاق عدم خروج نقدینگی از بازار است، زیرا با کاهش قیمت‌ها تعداد کمتری از سهامداران رغبت پیدا می‌کنند که سهام خود را بفروشند. به شرط جلوگیری از اصلاح قیمت ها، به زودی تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد خواهد شد البته نمی‌توان توقع داشت که ظرف یک هفته آینده این اتقاق رخ دهد و کارشناسان بازار سرمایه معتقد هستند بازار تا یک ماه دیگر به حالت عادی خود باز می‌گردد.

این کارشناس بازار سرمایه درخصوص تاثیر عرضه صندوق پالایش یکم در اُفت شاخص کل بورس بیان کرد: ارزش این صندوق به نسبت حجم معاملاتی که در بازار سرمایه انجام می‌شود، کوچک است در نتیجه نمی‌توان گفت که بازار بعد از اتمام پذیره‌نویسی روند نزولی خود را ادامه می‌دهد.

آقا بزرگی تصریح کرد: این اصلاحات بازار سرمایه سبب نمی‌شود که شاخص زیر یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برود و طی یک ماه آینده بورس به روند چند ماه قبل خود باز می‌گردد پس سرمایه‌گذاران نباید درگیر هیجانات بازار شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied