شمانیوز

تلاشگران و متخصصان شرکت موفق شدند، تعمیرات کنورتور شماره 3 بخش فولادسازی را در کمترین زمان ممکن انجام داده و تمامی قطعات مورد نیاز این تعمیرات را در داخل تهیه کردند تا از خروج ارز جلوگیری شود .

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان؛ اصغر امینی معاون تجهیزات مکانیک بخش فولادسازی در این خصوص با اشاره به این که رینگ و مخروطی کنورتور 3 دچار دفورمگی (اعوجاج) شده بود و مونتاژ لبه های کنورتور و نسوز چینی امکان پذیر نبود اظهار داشت: در این تعمیرات تعویض مخروطی تا زیر رینگ کنورتور انجام شد که باعث افزایش سرعت مونتاژ و افزایش کیفیت تعمیرات گردید.

وی با اشاره به این که در این تعمیرات 50 درصد قطعات داخل کارخانه و ما بقی آن نیز در داخل کشور توسط شرکت های توانمند ساخته شد افزود: تعمیرات از تاریخ 15 الی 26 مرداد به مدت 12 روز به طول انجامید که مدت و کیفیت این تعمیرات در نوع خود یک رکورد محسوب می گردد.

معاون تجهیزات مکانیک فولادسازی در ادامه گفت : تعویض مخروطی و لودکا از زیر کمربندی به ارتفاع 1.6 متر با ارتفاع لودکای 3.3 متر،تعویض تمامی دامنه ها و اکران ها و ستون های اکران اطراف کنورتور ، تعویض اکران عقب کنورتور با 56 لوله،تعویض کامل انشعابات و سیلیکون ها ی داخل درام ،دمونتاژ و مونتاژ و تعویض تجهیزات مکانیکی و دیگ به وزن تقریبی 160 تن ، انجام تعمیرات با حدود 36000 نفر ساعت ،سرویس کامل تجهیزات مکانیکی ، دیگ ، برقی ،انرژیتیک و اتوماسیونی برابر گراف های جاری و انجام گراف نسوز چینی از جمله اقداماتی است که در تعمیرات کنورتور 3 انجام گردید.

فعالیت های مکانیکی و انرژی مربوط به تعمیرات اساسی کنورتور شماره 3

محمدرضا یزدان پناه مدیر مهندسی برنامه ریزی و نظارت برنگهداری و تعمیرات در مورد این تعمیرات گفت : فعالیت های مکانیکی و انرژی مربوط به تعمیرات اساسی کنورتور شماره 3 با برنامه ریزی و نظارت مستمر کارشناسان مدیریت مهندسی نت  و هماهنگی و همکاری مستمر با بخش فولادسازی و ... صورت پذیرفت .

وی افزود : با توجه به تاکید معاون بهره برداری مبنی بر لزوم کاهش حداکثری زمان انجام تعمیرات کنورتور شماره3 و به منظور مهیا نمودن شرایط کار بخش فولادسازی بصورت سه کنورتور، تعمیرات فوق با کیفیت حداکثری و در حداقل زمان ممکن انجام پذیرفت که لازم است از تلاش شبانه روزی کلیه پرسنل کارگاه تعمیرتجهیزات، شرکت توسعه صنعت لنجان، شرکت عالی نژاد جهان آریا، برنامه ریزی و پایش تعمیرات، کارگاه های ساخت و تولید، طراحی، برنامه ریزی و تکنولوژی، کنترل کیفی و سایر واحدهای ستادی مدیریت مهندسی نت قدردانی نمود.

محمود شفیعی معاون تعمیرات مدیریت مهندسی نت نیز علت کاهش زمان اجرای تعمیرات و ارتقاء کیفیت را ناشی از تغییر طرح داده شده در ارتفاع خط برش در مخروطی کنورتور و بهینه سازی اجرای تعمیرات با استفاده از تجارب از تعمیرات قبلی دانست و گفت: همزمان انجام 2 فعالیت مهم از شاخص های این تعمیرات بود که فعالیت های مربوط به دیگ شماره 3 در کنار تعویض مخروطی با کیفیت و موفقیت به اتمام رسید.

حامد محمدی سرپرست برنامه ریزی و تعمیرات مدیریت مهندسی نت عمده فعالیت های انجام شده را به اختصار شامل، پوشش اطراف کنورتور ، تعویض 17 عدد اکران بزرگ، 2عدد اکران مثلثی، دمونتاژ و مونتاژ 2 عدد ستون نگهدارنده ... و فعالیت های پیش نیاز برای نسوز کاری ... ذکر کرد. همچنین در جهت ارتقاء کیفیت تعمیرات بر روی کلیه خطوط جوش تست UT صورت پذیرفت .

شایان ذکر است این تعمیرات با مشارکت مدیریت های نسوز، راهبری و ماشین آلات، نت راه و ساختمان، تولید توزیع برق و اتوماسیون انجام شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied