شمانیوز

رئیس شعبه تبریز بانک توسعه صادرات ایران از تامین مالی 12 میلیون یورویی طرح توسعه شرکت خاک چینی ایران توسط بانک توسعه صادرات در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، پیش بینی می­شود این طرح توسعه­ای که موضوع آن تولید بلوکات گازی، پانل و ملات خشک است، تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

 

حسین حسین­پور با اشاره به ظرفیت­های اقتصادی استان گفت: استان آذربایجان شرقی با داشتن شهرک­های تولیدی و صنعتی متعدد، همجواری با بازار کشورهای آذربایجان، ارمنستان و نزدیکی با کشورهای ترکیه و عراق، بعنوان یکی از قطب­های صنعتی کشور در زمینه پتروشیمی، کفش و چرم، فولاد، فرش، محصولات غذایی و خشکبار محسوب می­شود.

 

وی در ادامه با ذکر این نکته که شعبه تبریز بانک توسعه صادرات به 90 درصد صادرکنندگان استان آذربایجان شرقی خدمات و تسهیلات ارائه داده است، گفت: این شعبه توانسته در راستای هدف­گذاری­های بانک توسعه صادرات در خصوص حمایت از صادرات غیرنفتی، کمک به شرکت­های دانش­بنیان، گسترش خدمات فنی و مهندسی و مبادلات تجاری با سایرکشورها دستاوردهای مهمی کسب کند.

 

رئیس شعبه تبریز بانک توسعه صادرات ایران افزود: این بانک در راستای تحقق سیاست های "سال جهش تولید" نسبت به تامین مالی چندین پروژه اشتغالزایی ازجمله تامین مالی طرح توسعه­ای شرکت خاک چینی ایران با ظرفیت اشتغالزایی برای بیش از 100 نفر، طرح توسعه حمل ونقل شرکت آناتا، طرح توسعه­ای دیسپاچینگ شرکت برق منطقه­ای آذربایجان شرقی، طرح احداث هتل اهراب و کمک به واحدهای آسیب دیده در شرایط سخت اقتصادی برای بازگشت به چرخه تولید اقدام کرده است.

 

حسین پور در ادامه عملکرد هشت ساله ارزی و ریالی شعبه تبریز را تشریح کرد و گفت: این بانک از سال 1392 تا پایان مرداد ماه سال جاری بالغ بر 1200 فقره تسهیلات در بخش تامین مالی سرمایه در گردش برای حمایت از تولید داخلی و صادرکنندگان استان آذربایجان شرقی، جمعا به مبلغ 29.251 میلیارد ریال پرداخت کرده است.

 

رئیس شعبه تبریز بانک توسعه صادرات ایران، گفت: این شعبه آمادگی کامل برای اعطای تسهیلات و اعتبارات صادراتی، ارائه خدمات مشاوره­ای به صادرکنندگان و تولیدکنندگان صادرات محور و نیز ارائه خدمات و تسهیلات به شرکت­های دانش بنیان صادراتی را دارد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied