شمانیوز

عضو هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایان مطرح کرد؛

آهنی‌ها گفت: انتظار می‌رود طرح احیای شورای عالی تأمین اجتماعی به سرانجام برسد، زیرا بیمه شدگان یاور این سازمان هستند.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اصغر آهنی‌ها عضو هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایان اظهار کرد: در یک سال گذشته که سالاری مدیریت سازمان تأمین اجتماعی را برعهده داشت، اقدامات خوبی برای تقویت ارتباط این سازمان و فعالان اقتصادی کشور انجام شد که از مهمترین آن‌ها تنقیح و تلخیص بخشنامه‌ها است که اقدام بسیار مثبتی است و می‌تواند راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات تأمین اجتماعی عملکرد برخی مجریان آن است که برخورد سلیقه‌ای دارند، تأکید کرد: این طرز تفکر برخی از واحد‌های اجرایی بعضاً موجب نارضایتی می‌شود و در پی آن اهداف طرح‌های خوب تعریف شده، محقق نمی‌شوند.

آهنی‌ها تصریح کرد: اصلاح قوانین و دستورالعمل‌ها از اقدامات موثر سازمان تأمین اجتماعی در دوره مدیریت سالاری است که این اصلاحات باید به لایه‌های مختلف این سازمان تزریق و در مورد اجرای آن‌ها کنترل لازم انجام شود.

عضو هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایان در ادامه به مشکلات سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: بدهی دولت به این سازمان سنگین است و قطعا عدم پرداخت آن در دخل و خرج این سازمان تأثیر می‌گذارد و این بدهی‌ها بر سر فعالیت‌های این سازمان محدودیت ایجاد می‌کند.

وی افزود: در صورتی که دولت به شکل منطقی بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کند، یقین بدانید بسیاری از مشکلات این سازمان حل می‌شود و خدمات شایسته تری به بیمه شدگان و بازنشستگان ارائه می‌شود.

آهنی‌ها مسئله مشاغل سخت و زیان آور را نیز یکی دیگر از مسائل سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و افزود: این موضوع که در کشور ما اجرا شده است، هزینه‌های زیادی به این سازمان تحمیل می‌کند.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود طرح احیای شورای عالی تأمین اجتماعی که در زمان کنونی مطرح شده به سرانجام برسد، زیرا کارفرمایان و بیمه شدگان یاور این سازمان هستند و می‌توانند بسیاری از مسائل این سازمان را پیگیری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied