شمانیوز

مهندس شهسواری پور معاون فنی مهندسی مجتمع گل‌گهر:

پس از صعود تیم فوتبال گل‌گهر به لیگ برتر، آماده‌سازی یک ورزشگاه مناسب و مجهز برای برگزاری مسابقات لیگ برتر به دغدغه اصلی مدیران ارشد شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تبدیل شد و در نهایت با همت و تلاش شبانه روزی مدیران این شرکت، ورزشگاه امام علی(ع) در مدت بسیار کوتاهی به بهترین شکل ممکن برای میزبانی لیگ برتر آماده شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت گل گهر؛ پس از صعود تیم فوتبال گل‌گهر به لیگ برتر، آماده‌سازی یک ورزشگاه مناسب و مجهز برای برگزاری مسابقات لیگ برتر به دغدغه اصلی مدیران ارشد شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تبدیل شد و در نهایت با همت و تلاش شبانه روزی مدیران این شرکت، ورزشگاه امام علی(ع) در مدت بسیار کوتاهی به بهترین شکل ممکن برای میزبانی لیگ برتر آماده شد.

همچنین طرح توسعه و تجهیز ورزشگاه سردار شهید سلیمانی نیز به عنوان ورزشگاه اختصاصی گل‌گهر از سال گذشته در دستور کار مدیران گل‌گهر قرار گرفت و در حال حاضر فعالیت‌های عمرانی در این مجموعه در مراحل پایانی می‌باشد. جهت اطلاع از آخرین وضعیت ورزشگاه امام علی(ع) و ورزشگاه شهید سلیمانی گفتگویی با مهندس شهسواری پور معاون فنی مهندسی مجتمع گل‌گهر انجام شده است که در ادامه می‌آید.

 

فعالیت‌های عمرانی، فنی و تجهیزاتی در ورزشگاه امام علی(ع) در حوزه ارتقا، تکمیل یا تجهیز بر چه اساس و ساختاری شکل گرفته است؟

در خصوص ارتقا و تکمیل ورزشگاه امام علی(ع) باید این نکته را عرض کنم که در این مدت اقدامات زیادی صورت پذیرفته است. اجرا و گسترش سکوهای تماشاگران، نصب ۴ عدد برج نور اطراف زمین بازی، ساخت رختکن بازیکنان و داوران، گیت‌های کنترلی ورود و خروج تماشاگران، اجرای ساختمان VVIP، نیمکت‌های ذخیره بازیکنان، زون بندی سکوهای تماشاگران، محوطه‌سازی ورزشگاه، استفاده از باکیفیت‌ترین دوربین‌های مداربسته برای کنترل سکوها، ساخت سرویس‌های بهداشتی و مواردی از این دست با هزینه‌ای بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال انجام شده است. همچنین اجرای برخی اقدامات نظیر تامین دیزل ژنراتور برای تامین برق مورد نیاز ورزشگاه در هنگام قطع برق احتمالی در دستور کار قرار گرفته است.

 

آخرین وضعیت تکمیل و تجهیز ورزشگاه سردار شهید سلیمانی گل‌گهر چگونه است؟

زمین چمن اجرا شده در ورزشگاه اختصاصی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گل‌گهر دارای یکی از به‌روزترین سیستم‌های موجود در دنیا است. با هدف کاهش ریسک‌های مرتبط با نگهداری و تعمیرات چمن مربوطه و افزایش عمر آن، یک تیم بصورت کاملاً تخصصی برای این امر آموزش‌های لازم را دیده‌اند و امیدواریم مشکل خاصی در این زمینه نداشته باشیم اما متاسفانه عواملی همچون شرایط حاکم بر بازار به‌خاطر تحریم‌های ظالمانه‌ی بین‌المللی و به‌تبع آن محدودیت‌های ایجاد شده و همچنین شیوع بیماری منحوس کرونا دست به دست هم داده‌اند تا برخی تاسیسات مرتبط با پروژه در موعد مقرر به پایان نرسد که با این وجود اجرای آن در اسرع وقت و با مرتفع کردن مشکلات ایجاد شده، در دستور کار قرار دارد. به‌رغم همه این مشکلات، چمن این ورزشگاه هم‌اکنون در حال بهره‌برداری است و زیرساخت نصب سیستم‌های هوشمند، سرعت‌سنجی و شدت کوبش توپ و بازیکنان نیز انجام شده است و امیدواریم بتوانیم تجهیزات مربوطه را در آینده نزدیک تامین و نصب نماییم. همچنین باید این نکته را اضافه کنم که اسکوربورد نصب شده در ورزشگاه نیز از یکی از بهترین شرکت‌های موجود در کشور تهیه شده است که از منظر سایز، دومین اسکوربورد بزرگ ورزشگاهی در کشور و به لحاظ کیفیت تصویر و رزولوشن اولین نمونه اجراشده‌ی با کیفیت در کشور است. در خصوص سکوهای تماشاگران نیز بیش از ۲۵۰۰ صندلی به جایگاه‌های تماشاگران اضافه شده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان آبان ماه سال جاری نصب آن‌ها به پایان برسد.

 

برخی سالن‌ها و مکان‌های سرپوشیده و تجهیزات مجموعه ورزشی شهید سلیمانی برای برخی رشته‌ها مثل بدنسازی و تیراندازی هم در دست اقدام است، این پروژه ها در چه شرایطی قرار دارند؟

سالن بدنسازی در مجموعه ورزشی شهید سلیمانی تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و طراحی داخلی بسیار جذاب و به‌روزی در آن اجرا شده است و کلیه‌ تجهیزات بدنسازی از معتبرترین برند‌های جهانی تهیه و در اختیار ورزشکاران حرفه‌ای و کارگری شرکت قرار گرفته است. در خصوص سالن تیراندازی و تکمیل طراحی داخلی سالن‌های این مجموعه هم در حال اخذ مجوزهای مربوطه جهت برگزاری مناقصه هستیم. قابل ذکر است در این ورزشگاه کلیه الزامات جهت برگزاری مسابقات لیگ برتر مهیا شده است و بدین ترتیب شهرستان سیرجان از این پس دارای دو ورزشگاه مناسب برای میزبانی بازی‌های لیگ برتر خواهد بود.

 

چه برنامه‌ای برای بهسازی و تجهیز ورزشگاه شماره ۲ گل‌گهر دارید؟

در ورزشگاه شماره ۲ گل‌گهر در حال زیرسازی برای اجرای چمن مصنوعی هستیم و پیمانکار مربوطه اخیرا فعالیت خود را آغاز نموده است و نهایتاً ظرف مدت ۴ ماه آینده اجرای آن به اتمام خواهد رسید.

در عین حال تصمیم گرفته شده‌است که برای این مجموعه ورزشی نیز سکوی تماشاگران و روشنایی لازم برای زمین بازی تمرینی مهیا شود.

همچنین از دیگر پروژه‌های عمرانی که حوزه ورزش شرکت در حال اجرا دارد می‌توان به ایجاد ۲ زمین چمن طبیعی فوتبال در دانشگاه پیام‌نور سیرجان و ساخت فضاهای مورد نیاز آن نظیر رختکن، سرویس‌بهداشتی و روشنایی زمین بازی اشاره کرد که کمک شایانی به تیم‌های حرفه‌ای پایه و ورزش شهرستان خواهد کرد.

 

دیدگاه مدیران ارشد شرکت در این رابطه چگونه است که حمایت‌های خوبی از ورزش و زیرساخت‌های ورزشی داشته‌اند؟

مطمئنا اگر حمایت‌ها و پشتیبانی‌های همه‌جانبه و تمام‌وقت جناب آقای مهندس ملارحمان، مدیرعامل محترم و جناب آقای مهندس عتیقی نبود، این میزان توسعه و تحول ملموس نیز قابل اکتساب نمی‌شد. در حقیقت آن‌چه برای ما به‌عنوان ملاک عمل محسوب می‌شود، در جزئیات فعالیت‌های ما قابل مشاهده است، اگر گستره‌ی جزئیات فعالیت‌های ما از قبیل راه‌اندازی مجموعه‌های ورزشی در رشته‌های مختلف که مطابق با بالاترین استانداردهای موجود است و بکارگیری مربیان تراز اول کشور و جهان، برگزاری دوره‌های آموزشی و حمایت از استعدادهای ورزشی شهرستان را بررسی کنید، مانند یک ناظر بی‌طرف می‌توانید پی ببرید که این فعالیت‌ها نشان از اعتقاد راسخ مدیران ارشد شرکت به حمایت از ورزش حرفه‌ای و کارگری در راستای بالا بردن سطح سلامت کارکنان و جامعه، ایجاد بسترهای مناسب برای رشد و پرورش استعدادهای ورزشی دارد و برای چنین اهداف متعالی باید همین مسیر را تداوم بدهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied