شمانیوز

سومین طرح فروش فوق العاده ایران خودرو فردا راس ساعت ۹ صبح با حضور نمایندگان نهادهای ناظر در محل این شرکت قرعه کشی می شود و محصولات عرضه شده در این فروش فوق العاده صاحبان خود را خواهند شناخت.

ایران خودرو برای این فروش فوق العاده سمند LX، پژو 206 تیپ 5، پژو 206 صندوق دار، پارس بنزینی و پژو 405 SLX را از میان محصولات حاضر در سبد محصولاتی خود انتخاب کرده اند.

 

۱۶ هزار خودروی حراجی صاحبان خود را شناختند

مشتریان منتخب در این طرح تا روز پنج شنبه این هفته، 27 شهریورماه فرصت خواهند داشت تا با واریز وجه خودرو،‌ نسبت به ثبت نام قطعی در این طرح اقدام کنند. چنانچه منتخبان اعلام شده در پایان مهلت تعیین شده وجه مورد نظر را واریز نکنند با نفرات حاضر در فهرست ذخیره ها جایگزین خواهند شد.

اگر ثبت نام کنندگان تمایل داشته باشند می توانند مراسم قرعه کشی را از طریق صفحه رسمی اطلاع رسانی ایران خودرو در اینستاگرام به نشانی ikcopressofficial به صورت زنده تماشا کنند.

پس از قرعه کشی و تایید فرآیند آن توسط نهادهای ناظر، مشخصات افراد پذیرفته شده، در سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esal.ikco.ir قرار خواهد گرفت. همچنین بخش فروش ایران خودرو از طریق سامانه پیام کوتاه این شرکت به شماره 300096440 منتخبان طرح فروش یاد شده را مطلع خواهد کرد.

 

قیمت محصولات عرضه شده در سومین فروش فوق العاده

از آنجایی که این طرح فروش به صورت فروش فوق العاده برگزار می شود قیمت های اعلامی برای خودروهای عرضه شده به قطعی است و منتخبان تا 5 شنبه این هفته ( 27 شهریور) فرصت دارند وجه درخواست شده برای خودروی انتخابی به حساب ایران خودرو واریز کنند.

براساس اعلام این خودروساز منتخبان برای  سمند LX باید مبلغ 93 میلیون و 605 هزار و 300 تومان پرداخت کنند. متقاضیان نهایی  پژو 206 تیپ 5 نیز باید مبلغ 101 میلیون و 465 هزار و 500 تومان را به حساب غول آبی جاده مخصوص واریز کنند.

پژو 206 صندوق داربا مبلغ 104 میلیون و 797 هزار و 700 تومان در دسترس منتخبان قرار دارد.

پژو پارس بنزینی با مبلغ 97 میلیون و 746 هزار و 400 تومان و پژو 405 SLX با مبلغ 85 میلیون و 562 هزار و 800 تومان در این طرح فروش عرضه شده است.

در حالی این قیمت ها برای محصولات عرضه شده در سومین فروش فوق العاده از سوی ایران خودرویی ها اعلام شده است که نگاهی به قیمت های بازار نشان می دهد این محصولات قیمتی به مراتب بیشتر از قیمت های اعلامی از سوی این خودروساز دارند.

در شرایطی که خبر می رسد قیمت خودروها در بازار تا حدی تعدیل شده و در مسیر کاهشی قرار گرفته است اما قیمت پژو 206 تیپ 5 تا رقم 240 میلیون تومان و قیمت پژو 206 صندوقدار نیز تا رقم 238 میلیون تومان بالا رفته بود.

 

قیمت پژو پارس نیز تا 197 میلیون تومان در بازار قد کشید.

بررسی بازار سمند LX هم نشان می دهد این خودرو که به عنوان مدل پایه سمند در بازار حضور دارد رشد قیمت تا 173 میلیون تومان را نیز تجربه کرد.

 

پژو 405  SLX نیز طمع قیمت 185 میلیون تومانی را نیز چشید.

بنابراین کسانی که فردا اسمشان از گرونه قرعه کشی خارج شود این امکان را دارند که از سود خوبی بهرمند شوند.

 

چه تعداد خودرو در این طرح فروش ارائه شده است

ایران خودرویی ها تعداد خودروی عرضه شده در این طرح فروش را به طور شفاف اعلام نکرده اند اما نگاهی به دو طرح فروش فوق العاده این خودروساز که همزمان با عید فطر و دهه اول مرداد ماه سال جاری برگزار شد نشان می دهد تعداد خودرویی  عرضه شده در سومین طرح فروش فوق العاده باید نزدیک به دو طرح قبلی باشد.

ایران خودرویی ها در طرح اولین فروش فوق العاده خود که همزمان باید عید فطر برگزار شد 15 هزار دستگاه خودرو و در دومین فروش فوق العاده خود نیز که در دهه اول مرداد امسال برگزار شد 14 هزار دستگاه خودرو عرضه کرد.

محصولات عرضه شده در سومین فروش فوق العاده چه رنگی هستند

 منتخبان سومین طرح فروش چه نگ هایی را می توانند برای خودروهای خود انتخاب کنند.

منتخبان نهایی سمند LX می توانند این خودرو را با رنگ‌های سفید، خاکستری متالیک و مشکی متالیک از خودروساز تحویل بگیرند.

 پژو 206 تیپ 5 نیز با رنگ‌های سفید، خاکستری متالیک، مشکی متالیک و قرمز متالیک در دسترس منتخبان قرار دارد.

ایران خودرویی ها پژو 206 صندوق دار را با رنگ‌های سفید، خاکستری متالیک و گیلاسی متالیک در این طرح فروش ارائه داه اند.

پارس بنزینی نیز با رنگ‌های سفید، مشکی متالیک، خاکستری متالیک و نقره‌ای متالیک در سومین طرح فروش فوق العاده ایران خودرو حاضر است.

پژو 405 SLX با رنگ‌های سفید و خاکستری متالیک نیز عرضه شده است.

بنابراین در میان محصولات یاد شده پژو 405 SLX کمترین تنوع رنگ دارد و به از آن پژو 206 صندوقدار  و سمند  به این لحاظ در جایگاه دوم قرار دارد.

دو محصول دیگر نیز هر یک با 4 رنگ در سومین طرح فروش فوق العاده حاضر هستند.

تحویل خودروها چه زمانی خواهد بود؟

ایران خودرو همانند دو طرح فروش فوق العاده گذشته خود حداکثر باید محصولات عرضه شده را تا سه ماه پس از نهایی کردن فرآیند خرید توسط منتخبان در اختیار آنان قرار دهد.

چنانچه ایران خودرو نتواند این در مهلت زمانی تعیین شده نسبت به تحویل خودروها اقدام کند باید برابر ضوابط مندرج در قرارداد، معادل 36 درصد سالیانه (۳ درصد ماهیانه)، جریمه تأخیر به صورت روز شمار محاسبه و به حساب منتخبان واریز کند.

همچنین سند خودروهای عرضه شده در این طرح فروش نیز همانند دو  طرح فروش فوق العاده گذشته ایران خودرو تا یک سال بعد از تحویل در رهن این خودروسا باقی می ماند.

بعد گذشت یک سال منتخبان موظفند 1 میلیون تومانی را که از وجه خودرو باقی مانده و پرداخت نکرده اند را پرداخت کنند تا سند خودرو آزاد شود.

در صورت عدم اقدام برای فک رهن، پس از یک سال توسط مشتری، جرایم تأخیر مطابق ضوابط به حساب مشتری تعلق می‌گیرد.

 

منبع:اقتصادنیوز

 

   

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied