شمانیوز

با حضور مشاور رییس جمهور؛

با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مراسم یادبود «زنده یاد مهندس فرهاد احمدی» در محل دبیرخانه شورایعالی برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از فرینا، این مراسم با حضور خانواده زنده یاد مرحوم احمدی و اعضای شورای ارتقاء معماری مناطق آزاد و شورای هدایت فنی ساختمان های وزارت امورخارجه برگزار شد.

مرتضی بانک در این مراسم به پاسداشت یاد و خاطره زنده یاد مهندس احمدی پرداخت و از او به عنوان یکی از مهمترین معماران فضاهای فرهنگی کشور در چهار دهه گذشته یاد کرد.

مشاور رییس جمهور از معماری ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر سئول کره جنوبی به عنوان یکی از نقاط درخشان در کارنامه کاری مرحوم نام برد.

لازم به ذکر است؛ چهره های بنام و شناخته شده معماری ایران از جمله شهاب الدین ارفعی، کامبیز نوایی، فرامرز پارسی، حمید میرمیران، جلال صادقی، مهرداد بهمنی، علیرضا شهابیان، سپیده شفایی، سارا سایه رحمتی، مرتضی سلطانپور، حمیدرضا ناصر نصیر، حمیدرضا نیک کار، خانم طهوری همسر و دانا احمدی فرزند زنده یاد احمدی در این نشست حضور داشتند و با بیان خاطراتی از همکاری با وی یاد او را گرامی داشتند.

گفتنی است؛ زنده‌یاد فرهاد احمدی، مهندس معمار سرشناس بین المللی و عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی پس از ماه‌ها مبارزه با بیماری سرطان صبح سه‌شنبه ۱۱ شهریور ماه در سن ۷۰ سالگی درگذشت.

او در طی دو دهه گذشته در کنار آموزش معماری و مسئولیت‌های دیگر خود، حدود سی طرح ارائه کرده ‌است، که اغلب آن‌‌ها در حد ملی بوده‌اند و مضمون فرهنگی داشته‌‌اند. فرهاد احمدی از سال ۱۳۶۰ شمسی عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی شهید بهشتی بود.

توجه به مسئله هویت، نگاه به گذشته و آموختن از طریق مطالعه معماری تاریخی ایران از رویکردهای اساسی فرهاد احمدی در معماری و به گمان او راه حل اصلی برای وضعیت امروز معماری ایران بود.

در این مراسم پیشنهاد شد تا با ارائه طرحی به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تلاش شود مرکز فرهنگی دزفول به عنوان یکی از شاهکارهای این هنرمند فقید به شمار میرود در فهرست میراث ملی معاصر ثبت شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه