شمانیوز

دکتر عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در جلسه دوره‌ای خود با مدیران عامل بانک ها از عملکرد شبکه بانکی در مقوله‌های مختلف از جمله پرداخت تسهیلات مبارزه با کرونا، قرض‌الحسنه ازدواج ، عاملیت خرید تضمینی گندم و خصوصا بخش های پیشران و صنایع کوچک و متوسط قدردانی و بر لزوم تداوم انسجام و همدلی در همه ارکان اقتصادی کشور برای مواجهه موفقیت‌آمیز با شرایط جنگ اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، دکتر همتی در این جلسه با اشاره به تلاش‌های نظام بانکی در اقتصاد کشور و عملکرد قابل قبول ، تحسین برانگیز و سازنده بانک ها باوجود عوامل و مشکلات خارج از اراده آن ها ، بازتاب اقدامات نظام بانکی در رسانه ها را ضروری دانست.

 

شایان ذکر است بانک کشاورزی در سال 1399 علیرغم مشکلات اقتصادی موجود و معضلات برخاسته از شیوع ویروس کرونا، تا پایان مرداد ماه بالغ بر 213 هزار میلیارد ریال تسهیلات به منظور حمایت از تولید در زیر بخش های مختلف اعم از مکانیزاسیون، گلخانه ها، آبیاری تحت فشار، صنایع تبدیلی، آبزی پروری، زراعت ، باغبانی، دامداری و ...  به متقاضیان پرداخت کرده که نسبت به مقطع مشابه سال گذشته 29.5 درصد رشد داشته است.

 

این گزارش می افزاید: بانک کشاورزی درماه های ابتدایی سال 1399 در اجرای برنامه حمایتی دولت برای مقابله با آثار اقتصادی کرونا بر خانوارها و طبق دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی ، جمعا 19 هزار میلیارد ریال  وام حمایتی یک میلیون تومانی به حساب 1911663 نفر سرپرست خانوار واریز کرد . این بانک همچنین با مشارکت 5 برابری در تامین مالی وجوه خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته  ، تا پایان شهریور ماه بابت خرید 8 میلیون و 224 هزار تن گندم ، جمعا قریب به  196 هزار میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز کرده است .

 

 


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه