شمانیوز
شما نیوز

پروژه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی تا پایان سال 99 تکمیل می‌شود

معاون اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: پروژه نسخه الکترونیک و حذف کامل دفترچه‌های کاغذی تأمین اجتماعی تا پایان سال 99 تکمیل می‌شود. هدف نهایی این پروژه این است که در تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد، استفاده از نسخه الکترونیک جایگزین نسخه‌های کاغذی شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سیدمجید صادقی راد در برنامه تهران 20 شبکه تهران مهمترین برنامه درحال اجرای حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی را پروژه نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی عنوان کرد و گفت: هدف از اجرای این پروژه حذف بسیاری از مراجعات مردم به مراکز درمانی برای دریافت و یا تمدید اعتبار دفترچه‌های درمان و همچنین مدیریت بهینه هزینه‌های بخش درمان تأمین اجتماعی است.

دکتر صادقی راد با اشاره به اینکه بیش از 43 میلیون نفر از مردم ایران تحت پوشش خدمات سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند، اظهار داشت: 77 بیمارستان تأمین اجتماعی در سراسر کشور با 11 هزار تخت فعال در خدمت جامعه قرار دارند و 306 مرکز درمانی سرپایی و درمانگاهی تأمین اجتماعی در سراسر کشور نیز مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

وی با بیان اینکه خدمات درمانی تأمین اجتماعی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم به جامعه تحت پوشش ارائه می‌شود گفت: بیش از 48 هزار بیمارستان با 110 هزار تخت فعال و مرکز ارائه خدمات تشخیصی و درمانی اعم از مراکز دولتی و غیردولتی با سازمان تأمین اجتماعی طرف قرارداد هستند که بخشی از هزینه خدمات ارائه شده به بیمه شدگان در این مراکز توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

معاون اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به سوالی درباره ارائه خدمات دندانپزشکی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی گفت: توسعه خدمات دندانپزشکی در مراکز درمانی متعلق به سازمان تأمین اجتماعی در دستور کار است و خدمات مربوط به کشیدن، جرم گیری و پرکردن و جراحی‌های دندان در مراکز ملکی تأمین اجتماعی ارائه می‌شود.

دکتر صادقی‌راد از ارائه سالانه 4 میلیون خدمت دندانپزشکی در سطح کشور و 600 هزار خدمت دندانپزشکی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی تهران خبر داد و گفت: هزینه خدمات دندانپزشکی در مراکز درمانی طرف قرارداد نیز در چارچوب مصوبات شورای عالی بیمه قابل پذیرش است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied