شمانیوز

لیست عرضه اولیه پاییز اعلام شده و به زودی 11 شرکت در بازار بورس عرضه اولیه خواهند شد.

لیست عرضه اولیه پاییز  متشکل از 11 شرکت است که به زودی عرضه خواهند شد. عرضه اولیه جدید این هفته تنها نماد وسپهر بود اما سوال سهامداران این است که عرضه اولیه در آینده چه خواهد بود.

بنا بر اعلام وزارت صمت 500 شرکت جدید در راه ورود به بورس هستند که 11 نماد به زودی در بورس عرضه خواهد شد.

استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند،شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش و شرکت اوپال پارسیان سنگان از مهمترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی پاییز امسال خواهند بود.

 

 

 از کدام عرضه اولیه‌های اخباری منتشر شده است؟

 

جواد عشقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد (زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس)، با اعلام خبر عرضه اولیه سهام پتروشیمی الوند و بوعلی در پاییز امسال، سهم‌های بنیادی و صادرات‌محور را در نیمه دوم امسال، جذاب‌تر دانست.(بااقتصاد)

 

شنبه 29 مهر ماه امسال مدیرعامل پتروشیمی اروند از برنامه این شرکت برای ورود به بازار سرمایه خبر داده است.

 

سه روز بعد، سه‌شنبه اول مهر ماه هم اعلام شد که شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای ورود به بازار سرمایه، پذیرش خود را در شرکت فرابورس به ثبت رساند.

 

علاوه بر این، با وجود آنکه عرضه اولیه ستاره خلیج فارس طبق برنامه پیش نرفته و به تابستان امسال نرسید اما همچنان بحث آن مطرح است و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک سهامداران شاهد این عرضه اولیه بزرگ باشند.

 

استقلال و پرسپولیس نیز دو مجموعه‌ای هستند که عرضه اولیه آنها در پاییز امسال تاکنون چند مرتبه از سوی مقامات وعده داده شده است.

 

از سوی دیگر طبق آخرین پیگیری‌ها، عرضه‌های اولیه محتمل شرکت توسعه عمران‌امید که در بخش املاک و مستغلات در فرابورس درج نماد شده، شرکت تامین‌سرمایه تمدن و همچنین شرکت صنایع غذایی کورش است. از بین این گزینه‌ها نیز شاید محتمل‌ترین، عرضه اولیه نماد غکورش است که بیش از یک ماه پیش قبل لغو شده بود. همچنین عرضه اولیه اوپال پارسیان سنگان هم از دیگر گزینه‌های محتمل دیگر است.

 

بدین ترتیب استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند،شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش و شرکت اوپال پارسیان سنگان از مهمترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی پاییز امسال خواهند بود.

 

آخرین اخبار از جزئیات عرضه اولیه وسپهر

 

در عرضه اولیه یکشنبه هفته گذشته که تخصیص سهام آن در اول مهر ماه انجام شد در نهایت حدود ۵٫۵ میلیون نفر مشارکت داشتند و به هر متقاضی ۸۴۸ سهم معادل حدود ۸۶۰ هزار تومان رسید.

 

در هفته اخیر تنها یک عرضه اولیه انجام شد. اما در عرضه اولیه وسپهر به هر متقاضی چقدر رسید؟

 

در عرضه اولیه یکشنبه هفته گذشته که تخصیص سهام آن در اول مهر ماه انجام شد در نهایت حدود 5.5 میلیون نفر مشارکت داشتند و به هر متقاضی 848 سهم معادل حدود 860 هزار تومان رسید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه