شمانیوز
شما نیوز

پیام غریب پور به مناسبت 7 مهر ماه روز ملی آتش نشانی و ایمنی

سرمایه های انسانی، جزء با ارزش ترین منابع سازمانی هستند که زمینه تحقق اهداف سازمانی را فراهم می کنند. رشد و توسعه سازمان ها و در پی آن جامعه و کشور در گرو استفاده صحیح از منابع انسانی است. از این رو یکی از شاخص های پیشرفت و توسعه دارا بودن نیروی کار سالم و محیط کاری ایمن است. بر این اساس "ارتقای بهره وری" و " توسعه منابع انسانی بخش معدن و صنایع معدنی " جز استراتژی های کلان سازمان ایمدرو تعریف شده است.

همچنین"برخورداری از سلامت، رفاه و تامین اجتماعی، فرصت های برابر و بهرمند از محیط زیست مطلوب" جزء محورهای اصلی سند چشم انداز سازمان تا افق 1404 بوده و " توجه به ایمنی و سلامت کارکنان" نیز یکی از مهمترین ارزش های 7 گانه سازمان به شمار می آید.

تدوین و گنجاندن توسعه سلامت کار و محیط در استراتژی های کلان ، چشم انداز و ارزش های سازمان موید توجه ویژه سازمان به حوزه ایمنی و سلامت محیط کار است. همچنین در حوزه ایمنی توجه ویژه سازمان دست یابی به " چشم انداز صفر "در جهت کاهش حوادث و ایجاد محیط کار ایمن است.

از این رو انتظار می رود کلیه ی واحدهای تابعه و وابسته سازمان، در راستای اجرای اصل "پیشگیری مقدم بر درمان" و در جهت دستیابی به "چشم انداز صفر" گام بردارند و با انجام اقدامات موثر پیشگیرانه و حمایت از ایجاد موثر و توسعه ی سیستم های مدیریت HSEE از سرمایه های انسانی و تجهیزاتی و تولید حفاظت و صیانت کنند.

اینجانب ضمن تبریک "روز ایمنی و آتش نشانی" به کلیه ی شاغلان و فعالان حوزه ایمنی و آتش نشانی، توفیقات روز افزون ایشان را از خداوند منان مسئلت دارم.

خداداد غریب پور

رییس هیات عامل ایمیدرو

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied