شمانیوز

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: بر اساس برنامه عملیاتی امسال، بیمه تکمیلی روستاییان به صورت آزمایشی در دو استان خوزستان و هرمزگان اجرا می‌شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا؛ افشین مقصودی درباره بیمه تکمیلی روستاییان افزود: حدود 20 درصد جمعیت کشور روستایی هستند و یکی از رسالت‌های بیمه آتیه سازان حافظ، ارائه خدمات به روستاییان و مناطق محروم است. زیرا بیمه آتیه سازان حافظ به دنبال سود و منافع مالی نیست و در واقع هدف، ارائه خدمات به افرادی است که به این خدمات نیاز دارند.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح به این فکر کردیم که روستاییان دفترچه بیمه سلامت روستایی دارند و اجرای بیمه تکمیلی روستایی هم باعث ارائه خدمات درمانی به این بیمه شدگان شده و هم باعث هماهنگی خدمات بیمه تکمیلی با خدمات بیمه سلامت و منجر به حذف پرداخت از جیب روستاییان در مراکز دولتی خواهد شد.

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ بیان کرد: کسی که دفترچه بیمه سلامت روستایی دارد به بیمارستان دولتی برای دریافت خدمات سلامت مراجعه می‌کند و اگر بیمه تکمیلی داشته باشد، هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند و خدمات پرهزینه این بیمار هم تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد.

مقصودی گفت: نرم افزار این فرآیند نیز تهیه و تجهیز شده و قرار بر این شد که در دو استان خوزستان و هرمزگان این طرح به صورت آزمایشی اجرا شود. در حال حاضر زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای این طرح آماده و هماهنگی‌های لازم با مسئولان استانی نیز انجام شده است. زمان در نظر گرفته شده برای این طرح نیز حدود دو سال است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied